Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#46 2013-09-12 14:32:34

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

krzysztof napisał:

Też jestem przeciwny słupkom. Linie w zatoczkach muszą być chociaż można rozważyć czy na całej długości. Resztę miejsc parkingowych chcieliśmy zaznaczyć w sposób mało szpecący czyli tylko namalować narożniki.

A dałoby radę pojedyncze kostki brukowe wymienić na inny kolor w taki sposób żeby nie było tego później widać, że były wymieniane? Mam mieszane uczucia co do malowania linii i obawiam się, że one niekoniecznie coś zmienią.

Offline

 

#47 2013-09-12 14:46:38

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Można zapytać firmy brukarskiej jak duży to jest koszt.

Offline

 

#48 2013-09-12 17:46:40

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Pisałem wcześniej - szkoda, że nie ma jakiegoś ograniczenia (podnieść oryginalny krawężnik przy żwirku) by nie walić zderzakiem w krawężnikową donicę. Wiadomo, że od ogranicznika/kół do obrysu zderzaka odległość jest różna w autach, ale może wielu by ułatwiło by nie było tak:

http://images61.fotosik.pl/164/bef69efc9d1ebad5m.jpg

bo te roślinki/drzewka nie przetrwają...

Offline

 

#49 2013-09-12 18:19:29

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

dlatego właśnie pisałem o takich "progach" za które kołami się nie wjedzie, a zderzak by nad tym spokojnie się mieścił i nie było by możliwości dojechania do samych "donic"

Miejsce dla inwalidów sami zainteresowani "zmniejszają" jak mogą stając jak najbliżej krawężnika pytanie czy zgodzili by się na jego formalne zmniejszenie (no i co jak ktoś "uprzejmy" doniesie, że miejsce nie jest przepisowych wymiarów?).

Może by przed klatkami schodowymi kopertę namalować skoro nie słupki i donice. Osobiście linie namalowane z głową nie są szpetne na pewno lepiej wyglądają niż wszechobecne słupki a tym bardziej niechlujnie postawione pojazdy "bo na chwilę".

Może galerię sław zrobić jak już kiedyś proponowano i wieszać foto wybitnie zasłużonych na murze wzdłuż chodnika ;-)

Offline

 

#50 2013-09-13 21:58:48

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Hej,

nasze wrażenia są takie, że jest o niebo lepiej, podoba nam się i tak to sobie właśnie wyobrażaliśmy. Rośliny urosną, 2-3 sezony przy odrobinie szczęścia i pielęgnacji klomby zarosną i będzie pięknie. Jedynie drzewa są dość drobne, rozumiem że jest to kompromis podyktowany ceną - chyba że ciut większych nie ma w sprzedaży i się takich nie sadzi.

Osobiście uważam, że w miejscu ćwiartki powinna być jakaś kompozycja kamienna - im większa tym lepsza.
Parkowanie aut w miejscu wejścia do klatek jest rzeczywiście irytujące, myślę że skuteczne będą tylko przeszkody pionowe typu betonowe słupki rozstawione w odległości 1,5 metra, po 3 sztuki w obrębie każdej klatki.

Natomiast pomysł z malowanie czegokolwiek na kostce brukowej jest jak dla mnie mocno nietrafiony.
Po pierwsze ze względów estetycznych, a po drugie tak jak Krzysztof pisał rozkład miejsc parkingowych już istnieje i został tak stworzony, żeby to miejsce gdzie spędzamy sporo czasu było dla mieszkańców, a nie ich samochodów. 

Sposób parkowania regulowany jest przez plan osiedla. Mówi on, że na całym osiedlu jest tylko ok 12-13 miejsc postojowych (zależnie jak podejść do miejsca dla niepełnosprawnych). W zasadzie wystarczy jedno pismo do administracji aby zmusić ją do wprowadzenia takich rozwiązań, które wymuszą stosowanie planu (np. postawienie szeregu słupków, betonowych zapór, kamieni itp.)

Tak, że nie rozumiem dlaczego mają być jakiekolwiek linie malowane, niezgodne z obowiązujący planem? Wspólnota tak postanowiła większością głosów? Na forum aktywnie działa kilka osób, kilka następnych je przegląda, ciekawe ilu z nich to mieszkańcy parteru? Nie sądzę żeby z ich strony była na to zgoda. W dobrze pojętym interesie raczej jest ograniczenie ruchu samochodów na tak małym osiedlu jak nasze. Tylko trzeba trochę dobrej woli, przy cenie wynajęcia miejsca za 150zł/mc plus komforcie jaki się zyskuje, chyba nie ma co mówić, że nie będzie gdzie parkować.

M


.

Offline

 

#51 2013-09-14 11:29:57

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Wynajmą miejsca w garażu jeśli takowe bedà bo przez głupotę przegłosowano oddanie kilku z nich soboli na piwnicę -mam nadzieję,że on sobie odpuści. Poza tym były głosy , że w garażu nie jest bezpiecznie i parkuje się na górze.

Offline

 

#52 2013-09-14 15:40:51

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Mateuszu napisał:

Hej, nasze wrażenia są takie, że jest o niebo lepiej, podoba nam się i tak to sobie właśnie wyobrażaliśmy. Rośliny urosną, 2-3 sezony przy odrobinie szczęścia i pielęgnacji klomby zarosną i będzie pięknie. Jedynie drzewa są dość drobne, rozumiem że jest to kompromis podyktowany ceną - chyba że ciut większych nie ma w sprzedaży i się takich nie sadzi.

Mateuszu napisał:

Osobiście uważam, że w miejscu ćwiartki powinna być jakaś kompozycja kamienna - im większa tym lepsza.

Tu się całkowicie nie zgodzę, ćwiartkę wywalić.

Mateuszu napisał:

Parkowanie aut w miejscu wejścia do klatek jest rzeczywiście irytujące, myślę że skuteczne będą tylko przeszkody pionowe typu betonowe słupki rozstawione w odległości 1,5 metra, po 3 sztuki w obrębie każdej klatki.

Też jestem za "blokadą" możliwości podjechania pod samą klatkę, a tym bardziej możliwością tam zaparkowania. Betonowe słupy będą jeszcze bardziej nieestetyczne. Jaby pozostał przy donicach, jak zajdzie potrzeba zawsze można w kilka osób przesunąć a przy okazji bardziej estetyczne.

Mateuszu napisał:

Natomiast pomysł z malowanie czegokolwiek na kostce brukowej jest jak dla mnie mocno nietrafiony.
Po pierwsze ze względów estetycznych, a po drugie tak jak Krzysztof pisał rozkład miejsc parkingowych już istnieje i został tak stworzony, żeby to miejsce gdzie spędzamy sporo czasu było dla mieszkańców, a nie ich samochodów.

Ile czasu spędzasz na parkingu? poza tym jest on chyba właśnie dla samochodów a nie ludzi? bo skoro tak  to trzeba by całkowicie zmienić koncepcję i "wywalić" możliwość wjazdu na górę"

Mateuszu napisał:

Tak, że nie rozumiem dlaczego mają być jakiekolwiek linie malowane, niezgodne z obowiązujący planem? Wspólnota tak postanowiła większością głosów? Na forum aktywnie działa kilka osób, kilka następnych je przegląda, ciekawe ilu z nich to mieszkańcy parteru? Nie sądzę żeby z ich strony była na to zgoda. W dobrze pojętym interesie raczej jest ograniczenie ruchu samochodów na tak małym osiedlu jak nasze. Tylko trzeba trochę dobrej woli, przy cenie wynajęcia miejsca za 150zł/mc plus komforcie jaki się zyskuje, chyba nie ma co mówić, że nie będzie gdzie parkować.

linie mają pomóc zaparkować w sposób "prawidłowy" a nie np. pod skosem, czy na środku.
Nie wiem od kiedy tu mieszkasz ale ja od prawie dwuch lat i wtedy już "garstwa" mieszkńców taką decyzję w sposub ustaleń sąsiedzkich podjęła.
Nie widzę powodu podejmowania uchwału co do sposobu parkowania oraz ilości miejsc parkingowych.

Zdaje się, iż ilość miejsc parkingowych oraz powierzchnia terenów zielonych jest gdzieś (w prawie budowlanym?) określona.

Co nie zmienia faktu iż aut będzie przybywać i będzie niestety coraz ciaśniej, też uważam, że stawianie komurek likwidując 6 miejsc w garażu podziemnym to pomysł conajmniej chybiony i za kilka\kilkanaście lat się zemści (jeśeli zostanie zrealizowany).

Informacja o forum była\jest wywieszona na tablicy każdej klatki i wszyscy mogą tutaj się wypowiadać a że nie chcą? Z jednej strony zgadzam sięz poglądem mieszkańców parteru, z drugiej zaś kupując mieszkanie widzieli, że mają widok na parking.

Offline

 

#53 2013-09-14 22:38:58

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

- W kwestii miejsc do parkowania wiadomo było i wiadome jest, że na górnej części parkuje o wiele więcej samochodów niż było w projekcie i z jedej strony potrzebne sa regulacje ale niestety co jest trudne nasi sąsiedzi musza wypracować swoje systemy parkowania oparte na zdrowym rozsadku i elementarnej kulturze (przepraszam za dosadność ale tak niestety jest)
- Jeśli chodzi o drzewka przed klatkami C niestety musza być takie drobne bo gleby w tym miejscu jest około 45 cm wiec nie mozna było pozwolić sobie na większe drzewka ale i tak te co są to w ciagu 3-4 lat podwoja swoją wysokość i obwód pnia
- Szukamy też rozwiązania co zrobic zeby mechanicznie zablokować wjazdy przed klatki C1-C4 bo niestety donice byc nie moga (wzgledy przeciw pozarowe- utrudniona droga ewakuacji) a skuteczność namalowanych pasów osobiście nie wierze.
- Jednakże będa malowane pasy na miejscach parkingowych zarowno w zatoczkach jak i przed wejsciem do klatek C1-C4 ( bo zwyczajowo dopuszczamy parkowanie po jednym samochodzie przed klatka)
- Cwiartka będzie zlikwidowana
- W kilku newralgicznych miejscach na terenach zielonych przed blokiem B (na górze) ustawione zostaną głazy (6 szt) któe uniemożliwią rozjeżdżanie nowo zasadzonej roslinnosci. Dotyczy to też łuku przed wejsciem do niedoszłego Alfamedixu.
- Faktycznie takie stopki blokujace wjazd na zwirek w zatoczkach to dobry pomysl - zorientujemy sie nad kosztami tego typu rozwiązania

Offline

 

#54 2013-09-14 23:59:02

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Rockrider napisał:

- Szukamy też rozwiązania co zrobic zeby mechanicznie zablokować wjazdy przed klatki C1-C4 bo niestety donice byc nie moga (wzgledy przeciw pozarowe- utrudniona droga ewakuacji) a skuteczność namalowanych pasów osobiście nie wierze.

a czy przy obecnym prostopadłym do budynku C sposobie parkowania oraz prostopadle do ogrodzenia parkingu przed gabinetami nie blokuje drogi pożarowej? Dodatkowe ułożenie głazów na "zieleniaku" przed budynkiem B jeszcze zawęzi możliwość przejazdu wozu straży pożarnej. Zdrowy rosądek zdrowym rosądkiem, maksymalizowanie ilości miejsc parkingowych i ich zwielokrotnienie w stosunku do liczby projektowanych - OK ale czy ktoś to konsultował ze strażakami czy będą w razie potrzeby mieli możliwość podjazdu np. pod klatkę nr III bloku C?

Offline

 

#55 2013-09-15 01:24:56

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

krasus napisał:

czy ktoś to konsultował ze strażakami czy będą w razie potrzeby mieli możliwość podjazdu np. pod klatkę nr III bloku C?

Chyba nie było nigdy takiej możliwości. Droga pożarowa jest wzdłuż garaży. Nie pytaj mnie jak to przeszło - teoretycznie wjazd straży pożarnej jest niemożliwy na górny parking ze względy na zwężenie przy klatce I bloku B.

To o czym mówi Mateusz to likwidacja słupków i zastąpienie ich kamieniami. Po tej przeróbce szerokość przejazdu się zwiększy (dojdzie szerokość odwodnienia).

Offline

 

#56 2013-09-15 09:36:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

krzysztof napisał:

krasus napisał:

czy ktoś to konsultował ze strażakami czy będą w razie potrzeby mieli możliwość podjazdu np. pod klatkę nr III bloku C?

Chyba nie było nigdy takiej możliwości. Droga pożarowa jest wzdłuż garaży. Nie pytaj mnie jak to przeszło - teoretycznie wjazd straży pożarnej jest niemożliwy na górny parking ze względy na zwężenie przy klatce I bloku B.

To o czym mówi Mateusz to likwidacja słupków i zastąpienie ich kamieniami. Po tej przeróbce szerokość przejazdu się zwiększy (dojdzie szerokość odwodnienia).

hmm wzdłuż garaży też raczej ciężko szczególnie jak ktoś zaparkuje pomiędzy garażem bloku B a środkowym.
a co Reduta powie na temat droki pożarowej i jej przebiegu? Może warto by było ją jakoś oznakować przy okazji wykonywania innych prac porządkowych osiedla?

Offline

 

#57 2013-09-15 16:04:24

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Rockrider napisał:

- Szukamy też rozwiązania co zrobic zeby mechanicznie zablokować wjazdy przed klatki C1-C4 bo niestety donice byc nie moga (wzgledy przeciw pozarowe- utrudniona droga ewakuacji) a skuteczność namalowanych pasów osobiście nie wierze.

Wyjaśnij mi jedno - pod kątem p.poż. myślicie o jakichś mechanicznych blokadach (nie wiem - słupki z blokadą na kluczyk?) a przeszkadzają Wam donice, które w razie czego można po prostu przesunąć ? .....

Powtarzam - jesteśmy przeciwko JAKIMKOLWIEK słupkom, blokadom, głazom itp. które trzeba będzie omijać wychodząc z klatki z np. wózkiem i omijać manewrując podczas parkowania. Skoro jak napisałeś parkowanie u nas opieramy na "zdrowym rozsadku i elementarnej kulturze" to również trzymając się tej zadany nie twórzmy jakichś cudacznych rozwiązań - przecież nikt nie powinien przed klatką zaparkować. Przez ponad rok widziałem takie 2 przypadki - jednemu wsadziłem kartkę ze stosowną notką i po jakimś czasie auto stało dalej.
A można gdzieś w rejonie klatki zawiesić zakaz zatrz. i postoju ? Krzysiek kiedyś pisał o oznakowaniu - czy jest u nas możliwe do wyegzekwowania (analogia do oznakowania miejsca dla niepełnosprawnych) - wtedy SM i tyle.

Offline

 

#58 2013-09-15 20:49:48

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

również słupkom i blokadom na kluczyk stanowczo mówię NIE
głazom zamiast słupków przed blokiem B też mówię NIE

Ogólnie wszelakim słupkom, blokadom i głazom mówię NIE

Podchodząc zdroworosądkowo nikt nie będzie wjeżdżać na zieleń, poza autami soboli, które rozjeździły trawę koło gabinetów i kilku przypadków, że ktos najechał na trawnik pod blokiem C (teraz to jest niemożliwe) jakoś się raczej nie zdarzało.
Jedyne co to stopnie blokujące koło przed wjazdem na kamyczki w zatoczkach i to wszystko.

Co do parkowania przed klatkami bezpośrednio to dziś przed południem dwa suta były zaparkowane pod klatką nr III bloku C.

Może by pomyśleć nad monitoringiem przynajmniej w newralgicznych punktach i w razie czego będzie nagranie kto najechał Jakiś fundusz celowy można by powołać.

Offline

 

#59 2013-09-15 21:12:40

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Ile czasu spędzasz na parkingu? poza tym jest on chyba właśnie dla samochodów a nie ludzi? bo skoro tak  to trzeba by całkowicie zmienić koncepcję i "wywalić" możliwość wjazdu na górę"

Jest dla samochodów, dokładnie dla 13.

Ja tam czasu prawie w ogóle nie spędzam, za to na balkonie tak. Bardziej odpowiadam mi spokój, niż ciągły ruch. A założenie było takie że główny parking jest pod ziemia, a wkoło bloków kilkanaście miejsce. Czego tutaj nie rozumiesz?

Donice dobrzeby wyglądały i na pewno spełniały funkcję, szkoda że odpadła ta koncepcja.

Offline

 

#60 2013-09-15 23:04:26

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Dzisiaj pojawił się jeszcze jeden głos w dyskusji - Pani, którą osobiście bardzo lubię lecz, która jest bardzo zdeterminowana (nawet stosując urzędową drogę) aby całkowicie wykluczyć możliwość parkowania przed klatkami. Dotyczy to również samochodu stojącego obok powstałych donic i nie blokującego samego wejścia do klatek. Jej zdaniem administracja powinna to w odpowiedni sposób uniemożliwić. Na pewno malowanie linii nie jest odpowiednim krokiem w tym celu.

Całkowita likwidacja miejsc parkingowych przy klatkach na pewno spowoduje paraliż jeśli chodzi o parkowanie na zewnątrz i w obecnej chwili wymusi wykup miejsca postojowego. Rozwiązaniem na stałe byłby zielony parking Soboli lecz jak już gdzieś pisałem rozmowy możemy najwcześniej zacząć z nowym właścicielem lokali co na pewno szybko nie nastąpi.

Widzę, że temat ten jest niezwykle gorący i rozumiem racje obu stron. Zarówno ja jak i Mateusz (Rockrider) chcieliśmy znaleźć najlepsze rozwiązanie, które pogodzi wszystkich. Patrząc jednak na przedstawiane opinie dochodzę do wniosku, że na chwilę obecną powinniśmy dać sobie spokój zarówno z malowaniem czegokolwiek poza donicami jak również stawianiem ograniczeń przed klatkami. A sam temat (skoro jak zaznaczacie nie jest palący bo przypadki są sporadyczne) zostawić do wiosennego zebrania i wtedy mam nadzieję po gorącej dyskusji zostanie wypracowany kompromis.

Dodam, że nie dotyczy to ustawienia 6 głazów - elementów kompozycji przed blokiem B będących zarówno ograniczeniem dla wjazdu na teren zielony. Trzy głazy znajdą się wśród roślin płożących po prawej stronie gabinetu Soboli - w zamian znikną dwa fantastyczne słupki (kolejne dwa zamienimy na specjalne listwy odblaskowe na kolumnie). Czwarty kamień - symetrycznie - znajdzie się po lewej stronie wejścia do gabinetów. Jest to konieczne ponieważ są niestety ludzie, którzy potrafią tam zaparkować - patrz fotka poniżej. Piąty kamień będzie na rogu, tuż obok ćwiartki (jej likwidacja jest już prawie przesądzona). Sam kamień jest potrzebny bo jeszcze zanim prace zostały ukończone pewna osoba tak ścięła zakręt, że przejechała po nowo posadzonych berberysach. Ostatni kamień znajdzie się na końcu zatoczki mieszczącej obecnie 3 samochody parkowane równolegle do gabinetów. Powód ten sam jak powyżej - skracanie drogi przy parkowaniu przez trawnik.

http://img196.imageshack.us/img196/6016/zltn.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ega.pun.pl www.administracjagw02.pun.pl www.ratunkiur.pun.pl www.bakowyt2.pun.pl www.przymierzekrwihr.pun.pl