Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-01-04 13:49:51

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Parking dla rowerow

Domyslam sie ze wielu mieszkancow posiada rowery. W piwnicach przy klatkach schodowych sa pomieszczenia, ktore sa nieuzytkowane. Moze udaloby sie przekonac Pana Sobole, zeby poswiecic jedna albo dwie z nich na parking dla rowerow pod kluczem? Trzymanie roweru na balkonie jest raz ze klopotliwe, a dwa ze nie sluzy mu dobrze ze wzgledu na rozne warunki atmosferyczne. Piwniczki sa tak skonstruowane (drzwi do wewnatrz) ze bardzo klopotliwe lub wrecz niemozliwe przechowywanie go tam.

Co Wy na to?

Offline

 

#2 2012-01-04 14:45:49

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Z tego co się orientuję to chyba w każdej klatce schodowej(drzwi w pomieszczeniu w którym są skrzynki na listy) jest wózkownia/rowerownia na klucz z barierką do której można przypinać rowery:)

Offline

 

#3 2012-01-04 16:15:47

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Parking dla rowerow

Pomieszczenia obok klatek to tzw. wózkownie. Klucz jest dostępny w biurze Soboli. Sam posiadam klucz do wózkowni w klatce C w bloku B - najdłuższe schody. Niestety pomieszczenie wielkością nie powala. Jest bardzo wąskie i zaokrąglone. Po umieszczeniu wózka przy ścianie (barierce) pozostaje tylko wąski korytarzyk którym można np. wyjechać kolejnym wózkiem. Oceniam, że zmieszczą się tam może 2-3 wózki i jeden rower. Przy większej ilości dostęp do ostatnich sprzętów będzie bardzo utrudniony. Ale może jak się sprytnie wymyśli jakieś ułożenie to się pomieścimy.

Inna sprawa to problem schodów. Drobna osoba (jak moja żona) musi sprowadzić ciężki wózek po schodach razem z dzieckiem co nie jest najbezpieczniejsze. Dodatkowo na dole brak jest chodnika a czasami ludzie wyjeżdżając z garażu bezmyślnie się rozpędzają. Ten problem dotyczy tylko bloku B i klatek B oraz C. Niestety wspomniane wózkownie nie są dobrze przemyślane. Powinny się one znajdować na poziomie drogi lub tuż powyżej aby wyciąganie wózka nie sprawiało problemu. Z tego powodu rozważaliśmy przeniesienie sprzętu do klatki A ale nie wiem jak tam wygląda sprawa i czy jest jeszcze wolne miejsce.

PS. Problem drzwi do komórek poruszę na wiosennym zebraniu wspólnoty.

Offline

 

#4 2012-01-05 08:15:10

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

...nawet nie wiedziałem że można dostać klucz do tego pomieszczenia.Myślałem nawet ze to jakiś magiczny schowek naszej Pani Sprzątającej bo żaden klucz nie pasował.Krzysztof to widział i podejrzewam że ma rację jeżeli chodzi o możliwości tego pomieszczenia. My mam dwa rowery. Planowałem zrobienie uchwytów w ścianie na swoim miejscu w garażu, ale wydaje mi się że jest jeszcze jedno ogólnowspólnotowe:) rozwiązanie.Można chyba podzielić śmietnik na dwie części. Tą głębiej w której w tej chwili są śmieci wielkogabarytowe można by zaopatrzyć w drugie hermetyczne (albo i nie) drzwi i  stojak na rowery.Oczywiście trzymanie tam wózków to nie byłby dobry pomysł.Z resztą nie sądzę żeby jakakolwiek Mama zaryzykowała coś takiego.Ale rowery nie posiadają przeważnie miękkich elementów ulegających naaromatyzowaniu i umożliwiających rozwój kultur bakteryjnych    ...Tych dużych śmieci śmieciarze i tak na razie nie wywożą więc pewnie w pewnej chwili pojawi się komunikat jak to powszechnie bywa że w ten i w ten dzień zostanie podstawiony kontener na śmieci nietypowe.Takie dzielenie śmietnika przetestowałem z sąsiadami w innej wspólnocie i zdało egzamin...jeżeli chodzi o komórki lokatorskie o których pisałem w osobnym wątku - to nie spodziewam się żeby administracja z ramienia Pana Prezesa którego czujne oko pojawiło się na naszym forum zaproponowała jakieś globalne rozwiązanie. Rozmawiałem już na ten temat i otrzymałem informację że ich absurdalne zamontowanie wynika z przepisów budowlanych.Nobel dla projektanta w dziedzinie ergonomia...  Ale w kupie siła.Na zebraniu będę oczywiście za tym głosował...więc - byle do wiosny.

Offline

 

#5 2012-01-05 11:42:04

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Dzieki za informacje . Nie wiedzialem ze mozna dostac do tego klucze, ciekawe czy bedzie jeszcze miejsce.

Offline

 

#6 2012-01-13 23:03:49

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

a może by jakiś "letni" parking dla rowerów na trawniku koło placu zabaw przy ogrodzeniu?
Też rozważam zamocowanie uchwytów w ścianie do których mocował bym rowery przy moim miejscu garażowym, chciałem się posunąć dalej i do posadzki umocować stojak na koła :-)

Offline

 

#7 2012-01-14 08:21:03

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Myślisz że można takie miejsce w garażu przystosować dla roweru we własny zakresie i nie będzie z tym problemu?

Offline

 

#8 2012-01-14 10:39:36

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

jeśli to będzie wyglądało estetycznie, nie uszkodzisz przy tym instalcji itp to myślę że problemu nie będzie.

kiedyś  mój sąsiad na klatce schodowej poprostu wkręcił pręt z uchem w ścianę i do tego montował zabezpieczenie z rowerem. Myśle, że nikt chyba nie zrobi problemu jak się zamontuje jakieś estetycznie wyglądające uchwyty.

Offline

 

#9 2012-01-18 03:12:04

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Myślę, że wszelkie miejsca na rower, które nie są pod kluczem sa potencjalnie niebezpieczne. Koledze na Torfowej z piwnicy zamkniętej rower ukradli, a co dopiero jak będzie w łatwo dostępnym miejscu wyłącznie na blokadzie. Jako ciekawostkę powiem, że nie ma zabezpieczenia dla rowerów niezawodnego. Najdroższe, najmocniejsze zawsze polegną jeśli złodziej potraktuje go azotem w spray. Ponoć stosują już takie wynalazki.

Offline

 

#10 2012-01-18 14:09:10

Sobola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 6
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Witam,

W każdej klatce jest pomieszczenie wózkownia/ rowerownia przy wejściu do klatki. Klucz jest dostepny w siedzibie firmy. Również w każdej klatce jest pomieszczenia pod schodami przy zejsciu do piwnicy które również są zamykane na klucz więc jeśli tylko Państwo zechcą to można je równiez wykorzystać jako rowerownie.
Anna Kobylińska
Firma Sobol'a

Offline

 

#11 2012-01-28 07:25:01

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Sobola napisał:

Witam,

.... Również w każdej klatce jest pomieszczenia pod schodami przy zejsciu do piwnicy które również są zamykane na klucz więc jeśli tylko Państwo zechcą to można je równiez wykorzystać jako rowerownie.
Anna Kobylińska
Firma Sobol'a

to świetny pomysł.wózkownie są na prawdę mikroskopijne.nie pomieścimy się w nich gdy przyjdzie sezon.

Offline

 

#12 2012-01-28 08:02:26

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

i dodatkowo przy takim rozwiązaniu nie trzeba będzie nosić rowerów po schodach, tylko będzie można skorzystać z bramy garażowej.

Offline

 

#13 2012-01-28 09:02:50

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

a może podzielimy: przy wejsciu do klatek wózkownia a na dole rowerownia. Prościej wyjechać rowerem z garażu niż dźwigać tam niemowle i jeździć z nim po garażach szczególnie jak ktoś nie ma pilota do bramy pod swoją klatką tylko np do garażu środkowego

Offline

 

#14 2012-05-02 12:13:43

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Taki produkt może okazać się pomocny. Jakość zapewne chińska ale cena atrakcyjna. http://allegro.pl/pilot-samokopiujacy-u … 26683.html

Offline

 

#15 2012-05-08 10:58:08

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Parking dla rowerow

Mateuszu napisał:

Taki produkt może okazać się pomocny. Jakość zapewne chińska ale cena atrakcyjna. http://allegro.pl/pilot-samokopiujacy-u … 26683.html

Świetna sprawa o ile działa, ktoś na ochotnika spróbuje?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nostale.pun.pl www.bloog-o-howrse.pun.pl www.playergame.pun.pl www.vixeriaots.pun.pl www.infofutbol.pun.pl