Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-04-03 14:28:43

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Mieszkaniowe usterki

Witam,
postanowiłem założyć nowy temat w którym można będzie podzielić się usterkami jakie pojawiły się w mieszkaniach i ewentualnie uzyskać pomoc lub poradę. Wiem, że w innych wątkach były poruszane niektóre problemy i wady ale dobrze byłoby gdyby to wszystko było w jednym miejscu.
U mnie pojawił się następujący problem: w kuchni, tj. nad aneksem kuchennym prawie na całej szerokości pokoju pojawiło się pęknięcie sufitu, jest ewidentna rysa na tynku której wcześniej nie było. Wiem, że gdzieś, kiedyś tutaj na forum ktoś poruszał podobny problem ale z racji tego, że nie mogłem znaleźć tego wątku zakładam nowy temat. Powiedzcie mi sąsiedzi co z tym pęknięciem ? Zgłaszać do spółdzielni i niech oni to jakoś naprawiają czy takie usterki mechaniczne się poprostu zdarzają, tynk czasem pęka i samemu trzeba sobie z tym poradzić ?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich !

Offline

 

#2 2012-04-06 23:38:19

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Oprócz niewydolności wentylacji i kłopotów z piecem i drzwiami balkonowymi raczej u mnie jest ok. Czy rysa biegnie do lampy u Ciebie? tz, jakoś po kablu elektrycznym zasilającym lampę? Tu były robione bardzo głęboko bruzdy bruzdownicą.może naruszyli Ci konstrukcję płyty stropowej?

Offline

 

#3 2012-04-17 22:53:36

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

A jak jest u Was z izolacją akustyczną? Czy słychać hałas z sąsiednich mieszkań? W bloku B jest wykańczany lokal na dole i chłopaki sporo kują, a mieszkamy na II piętrze i wydaje się jakby to sąsiad za ścianą a nie na parterze używał ciężkiego sprzętu, czy macie też takie odczucia?

Pozdrawiam M

Offline

 

#4 2012-05-26 11:10:26

grazka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Witam wszystkich, co do izolacji akustycznej to my też mamy z tym problem. Strasznie głośno słychać pracę robotników. Czasami mam wrażenie, jakby te roboty były robione u mnie w mieszkaniu. Ja mam jeszcze jeden problem który ostatnio bardzo mnie męczy. Dajcie znać czy też tak macie. Chodzi o rury w ścianach. Salon u mnie w mieszkaniu sąsiaduje z łazienką sąsiadów. Gdy sąsiedzi puszczają wodę w łazience,u mnie w mieszkaniu jest głośno, słychać jak woda idzie po rurach. Wiem że to jest może normalne, ale już mnie to strasznie drażni. Dajcie proszę znać, czy też słyszycie to w swoich mieszkaniach.

Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2012-05-26 13:37:22

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Słychać, ale nic z tym nie zrobisz. W innych blokach jest podobnie, raz trochę lepiej, raz gorzej - zależy jakie materiały, jakie umiejscowienie powiedzmy salon/łazienka sąsiada. W końcu nie kupujemy mieszkań po 12000zł tylko po 6000... Tam stosuje się ciut inne rozwiązania.

Offline

 

#6 2013-01-20 11:34:47

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Witajcie,
mam kolejny problem, tym razem wydaje mi się większej wag. Dzisiaj zorientowałem się, że na obu oknach (balkonowych i w drugim pokoju) przy dolnych zawiasach zrobił mi się grzyb ! Szczerze mówiąc byłem w szoku, nie wiem ile to już jest bo mam rolety w oknach które skutecznie zasłaniają te miejsca. Ewidentnie wygląda to na zły montaż okien bo to jest dokładnie w tych samych miejscach. Idę z tym jutro do spółdzielni ale troche się niepokoje, myślicie że z racji gwarancji powinni mi to bez problemu zrobić ? Nie wiem też czy to normalne zjawisko ale na dole okien jest mokro, widać na nich wodę i pod spodem wyraźnie są mokre.

Offline

 

#7 2013-01-20 11:59:39

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Duża  wilgotność i tyle. Kup higrometr i obserwuj - wietrz, nie susz prania w pokojach. Zgłaszałem to na komisji-nie mamy w oknach nawietrzników - chyba że ktoś sobie kupił.

Offline

 

#8 2013-01-20 13:21:44

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

mi powiedzieli (nie napisali), że wilgotność jest normalna (nie mierzyli bo nie mieli czym) a do tego wilgoć zbierająca się na szybach w temp. <-10 to normalne.  Zresztą "wygrzebałem" ostatnio gwarancję od okien i tam jest zapis, że takowa wilgoć zbierająca się na na szybach to norma i nie ma się czym przejmować.

Offline

 

#9 2013-01-20 20:36:25

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

No dobra, wilgotność wilgotnością ale co z tym grzybem ?

Offline

 

#10 2013-01-20 21:33:34

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Masz dużą wilgotność powyżej 70% - masz grzyba.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2013-01-20 21:34:17)

Offline

 

#11 2013-01-21 08:55:19

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

w gwarancji jest napisane, ze po stronie zewnetrznej moze sie pojawiac para.
gadalem z jednym czlowiekiem ktory sie zajmuje montazem okien (z zupelnie innej firmy) i mowil ze w nowych budynkach przez 2-3 lata zawsze maja taki problem ze na oknach od wewnatrz sie zbiera woda. twierdzil ze jhest to spowodowane tym ze budynek dopiero schnie.
oprocz tego u nas woda skraplala sie tez na ramach wokol okien i splywala na sciane. pomoglo ustawienie okien na mikrouchyl.

Offline

 

#12 2013-01-21 09:45:14

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Mieszkaniowe usterki

Sebastian napisał:

Witajcie,
Dzisiaj zorientowałem się, że na obu oknach (balkonowych i w drugim pokoju) przy dolnych zawiasach zrobił mi się grzyb !

Mam grzyba dokładnie w tych samych miejscach - przy zawiasach. Dotyczy to jednego okna w pokoju i drzwi balkonowych. Przyczyna? Podejrzewam, że ze względu na to samo miejsce występowania, jest tam jakaś szpara przez którą dostaje się wilgotne powietrze z zewnątrz. Grzyba mam już od lata a mrozów wtedy nie było.

Sprawę rozwiązałem w ten sposób, że raz na 2 miesiące bardzo dokładnie myję te fragmenty okien. Dzięki temu w pokoju problem niemal zniknął, zaś przy drzwiach balkonowych niestety grzyb chwycił się już ściany więc na wiosnę trzeba wyskrobać, zatynkować ponownie i pomalować

Offline

 

#13 2014-01-29 10:28:51

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Witam, opiszę Wam tu sytuację z jaką borykam się w swoim mieszkaniu i powiedzcie mi proszę czy to jest normalne i czy u Was też to występuje:
1. Grzyb w dolnych rogach okien balkonowych i na oknach w pokoju sypialnianym - od momentu spadku temperatur na zewnątrz sytuacja jest nie do znieniesia. Kiedyś raz na tydzień wycierałem nalot pleśni i smarowałem te miejsca Ace, to na jakiś czas pomagało. Obecnie musiałbym tak robić co drugi dzień, a sama pleśń nie jest już tylko nalotem, ale "zarażona" jest ściana wewnątrz.
2. Zbierająca się woda na oknach. To też jest jakaś masakra, obecnie codziennie rano muszę wycierać szyby bo jest na nich tyle wilgoci, że mam mokry parapet. Drzwi z sypialni nie są nigdy na noc zamykane więc niby wentylacja powinna być. Raz zdarzyło się spać przy przymkniętych drzwiach to w okolicy okna wszystko pływało, a same szyby były jak zlane prysznicem. Ludzie z Reduty twierdzą, że to wina tego, że poprostu człowiek wydziela z siebie tyle pary podczas snu, plus do tego małe dziecko które według nich produkuje jeszcze więcej pary jak śpi. Gdyby to była prawda to dziecko chyba co rano byłoby odwodnione. W żadnym mieszkaniu jakim byłem w swoim życiu problem ten nie był aż tak nasilony, okej zdarzała się wilgoć na szybach ale nie w takiej skali !

Sytuacje zgłaszałem pare razy do Reduty. Efekty: była komisja, raz z inspektorami i innymi specjalistami i stwierdzili, że to wszystko wina zbyt szczelnych okien i roletowej kratki wentylacyjnej w łazience, do tego za mało wietrzone mieszkanie i ogólnie zbyt mało wpuszczanego powietrza z zewnątrz. Nie zgodziliśmy się z tym gdyż okien dodatkowo nie uszczelnialiśmy i az zbyt mocno czuc ze z nich wieje. Druga sprawa, ze codziennie bardzo dokladnie pare razy wietrzymy mieszkanie. Mimo to zastosowałem się do zaleceń - nie pomogło. Druga wizyta komisji i inspektorów: zaślepić jedną kratkę w kuchni i "takie są uroki wentylacji grawitacyjnej", uznali że z tego typu wentylacją "trzeba się pobawić" i samemu na tyle rozszczelnić okna żeby ciągnęło zamiast dmuchać. Jak bardzo mam mieć rozszczelnione okna skoro z nich tak wieje że nie da się przy nich siedzieć ? Dziecko nie może bawic się na podłodze bo są tam takie ciągi ! Okien moim zdaniem nie mam szczelnych w żaden sposób, z kratkami nie mam pojęcia co robić. Pan inspektor mi pokazał otwierając na całą szerokość okno w sypialni, że w łazience "teraz ciągnie" to przepraszam co ja mam spac przy otwartym oknie w zimie ?

Powiedzcie mi jak sytuacja wygląda w waszych mieszkaniach, czy macie podobnie a jeśli tak to co z tym robicie i co wogóle można zrobić.
Pozdrawiam

Offline

 

#14 2014-01-29 11:40:29

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

mi pomoglo dokladne wywietrzenie mieszkania. teraz mam wilgotnosc na poziomie 40-50% i brak problemow z woda skraplajaca sie na oknach i framugach. ale faktycznie wietrzenie po kilka razy dziennie przy zawilgnietym mieszkaniu niewiele tutaj pomoze, pomoglo mi dopiero rozszczelnienie okna w jednym pokoju.

Offline

 

#15 2014-01-29 13:15:53

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

U nas podobnie ale w dużo mniejszym stopniu wiec do zniesienia.
Codziennie rano profilaktycznie wycieram okna z pary.
Wentylator mechaniczny w łazience który po każdej kąpieli wypycha parę przez komin a nie jak to było wcześniej całą para z łazienki na mieszkanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokelandia.pun.pl www.bractwo-neonii.pun.pl www.falenearth.pun.pl www.upadle666anioly.pun.pl www.naruto-time.pun.pl