Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#31 2012-05-17 19:23:11

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca napisał:

Śmieszni jesteście... , przeczytajcie sobie akt notarialny- nikt tu was nie trzyma  , nie podoba się to sprzedać mieszkanie i dowidzenia - nie radzę zmieniać zarządcę. Pan Sobola to wzór zarządcy- z ogromnym doświadczeniem, sumiennością i rzetelnoscią. Dość że sprzedał wam mieszkania prawie okazyjnie to jeszcze takie pomówienia tu są opisywane. Wstyd! Wiemy wszyscy że Prezes nie tylko wiekszości podarował garaże, komórki lokatorskie ale i przy negocjacji ceny zgadzał się na ogromne upusty co do ceny lokalu mieszkalnego . Większość dostała prezent nawet do 80 tys zł a teraz takie podziękowanie. Lepiej pomyślcie o urodzinach czy imieninach Pana Prezesa a nie o takich niedorzecznościach.

Czytałam akt notarialny, nigdzie nie jest napisane ze prezes ma pełnić funkcję zarządcy dożywotnie. Nie jest również napisane że pełnienie funkcji zarządcy ma być formą podziękowania za możliwość zakupienia mieszkania. (w moim przypadku bez darowizn, ogromnych upustów czy też prezentów)

Offline

 

#32 2012-05-17 19:55:57

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Do "zarządcy" - pisząc do mieszkańców że są śmieszni i proponując żeby się wyprowadzili jak im nie pasują jedyne i słuszne warunki zarządzania wspólnotą bez prawa do krytyki i dyskusji (dodam że żaden wniosek nie był dla nas dobry!!!) pokazujecie poziom jaki prezentuje "ubóstwiany" pan prezes jak i cała firma. Robicie sobie rewelacyjną reklamę dla przyszłych klientów, którzy to przeczytają.

Co do tego ile dostałem:
- garażu nie dostałem bo jak kupowałem nie było gratisowych a za tą cenę która mi proponowano to...
- komórkę lokatorską kupiłem i wcale nie po obniżonej cenie
- żadnego upustu nie dostałem na mieszkanie
- a za darmo to jedynie dostałem miesiące nerwów gdzie prezes nie miał czasu się spotkać u notariusza bez podania powodu dlaczego? I poniosłem przez to duże koszty,

Więc proszę się nie ośmieszać i nie denerwować bardziej ludzi bo skoro nie chcecie żeby zmieniono firmę zarządzającą to powinniście robić wszystko żeby nas przekonać pozytywnymi rzeczami a nie tekstami o imieninach pana Soboli oraz podzięce za co???????????????????????????

Jw. w akcie notarialnym nie ma wpisu o dożywotniej funkcji deweloper=zarządca!

Offline

 

#33 2012-05-17 21:39:55

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Moi drodzy, to że kilka osób nie  negocjowało ceny u Pana Prezesa to sami są sobie winni. Pan Prezes  ogromnej większości poszedł na ręke i zgadzał się na duże upusty. Osobiście w mojej klatce nikt nie zapłacił za komórkę lokatorską i nikt nie zapłacił za garaż nawet  i ci co pierwsi zakupili garaże płacili max 15 tys i to prawie bez negocjacji. Wystarczyło poprosić Szanownego Pana Prezesa mgr Sobolę i z uśmiechem Pan Prezes mówił zgoda mam dobr serce i miało się na metrze 500 zł mniej . To złoty człowiek, pełny wyrozumiałości i współczucia. Ofiarował działkę pod plac zabaw - pięknie go urządził, ogrodził , teraz przychyla się do kilentów i ponosząc koszty przeerabia mieszkania 3 pokojowe na mniejsze żeby ludzie mniej zamożni mogli zakowsztować odrobiny luksusu zakupując po okazyjnej cenie prześliczne mieszkania w cichej spokojnej okolicy. To najlepszy developer Krakowa , zacny , szlachetny  człowiek. Mieliśmy najwększe szczęście zakupując u Pana Prezesa mgr Soboli mieszkania. Mam nadzieje że Pan Prezes nie dowie się o tych niecnych czynach kilku rozłamowców , krzykaczy ( z pewnością nie krakusy) dążących do zmiany zarządu---- to moze być przykre dla Pana Prezesa  za tak wielkie dobro które otrzymaliśmy jak od kochającego ojca.

Offline

 

#34 2012-05-17 21:48:00

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Naprawdę zacne trollowanie udało ci się, ale wystarczy bo z ciekawości to czytamy tracąc czas, który na przykład moglibyśmy wykorzystać na napisanie jakiegoś utworu dla Pana prezesa z okazji imienin

Offline

 

#35 2012-05-17 22:08:28

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Podoba mi się . Ciekawi mnie sytuacja " zarządcy", skoro tak słodzi i wychwala Pana prezesa oraz jego wielkie rabaty jakie dostał/a sam/a. Musiały być dość spore, bo osobiście musiałbym dostać 50% żeby tak kogoś wychwalać. Ja negocjowałem i nic nie wytargowałem, a miejsce w garażu z góry powiedzieli że będzie taniej. Żadnej promocji. Póżniej opóżnianie podpisania aktów, a juz nie wspomne o płytkach na balkonie za 800zł !!! .

Niestety muszę się dołożyć do tych "krzykaczy" i jestem za zmianą Zarządcy .

Krzysztof pisz na PW .

Offline

 

#36 2012-05-17 22:40:43

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

hehe ten TROLL w postaci zarządcy wnosi odrobię humoru do tego wątku :-D

Najlepsze jest "darował dziłkę na plac zabaw" popłakałem się ze smiechu hehe bardzo ma dobre serce szczególnie iż pierwotnie miał być 10a ogródek jordanowski, którego nikt nigdy nie widział poza pięknymi broszurkami i obietnicami wilkodusznego, bezskróbulatnego Biznesmena w postaci Pana Prezesa <hahahaha> bardzo wielkie serce obiecywać mercedesa a żucić malucha plebsowi w geście dobrej woli.

Ot co swoją drogą plac zabaw była fajny dopóki to co na nim stoi nie zaczęło się rozpadać np bujane zabawki dla dzieci, na innych placach np w parku stoją kilka lat i mają dużo większy "przebieg" i nic im nie jest a tu się rozlatują po raptem miesiącu ograniczonego użytkowania.

Jeszcze raz OWACJE na stojąco dla naszego P. za dobór materiałów i wykonawców ora podejście do soich klientów - sprzedać i zapomnieć.

Podział mieszkań tylko i wyłącznie przez Jego widzimisię nie jest fair w stosunku do Wspólnoty, ot choćby ze względu na zmianę wilkości udziałów oraz zminę powierzchni nieruchomości wspólnej, która to zmiana musi mieć odzwierciedlenie we wszystkich już założonych KW, a ja np nie zgadzam się na wprowadzanie zmian w udziałach w nieruchomości wspólnej i co teraz? Nie mam takiego obowiązki i nie chcę poprostu tego robić :-)

Ktoś tu wspominał, że mienia się układ korytaża i zapewne również jego powierzchnia, ktoś wie coś więcej o tych zmianach?

Offline

 

#37 2012-05-17 22:45:39

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Ja natomiast zaczynam myśleć o zaproszenie pewnych inspekcji pewnych służb do naszych bloków celem weryfikacji poprawności wykonywania zmian budowlanych. Tak sobie myślę, dlaczego nie...

Offline

 

#38 2012-05-17 23:01:15

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Kurde dopiero jak czytam 2 raz to wszystko i następne posty to się zorientowałem jaki głupek jestem i dałem się nabrać Oj pokarmiłem bestię hehehe. Widzicie do czego doprowadza nasz Pan i Władca na końcu świata... człowiek się wkurza i nie myśli racjonalnie.

A co do inspekcji to dobry pomysł i nawet nie z czystej złośliwości tylko żeby po pierwsze sprawdzili czy robi to jak należy a nie kolejny przekręt, który może być związany z naszym bezpieczeństwem (złe materiały, nie spełnia wymogów ppoż, itp.) a po drugie żeby nie myślał że może robić co chce i nikt tym się nie zainteresuje?!

Offline

 

#39 2012-05-17 23:21:44

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Oj, niewdzięcznicy. Pan Prezes posiada wszelakie zezwolenia na przekształcenia lokali. Wszystko jest zgodnie z prawem zresztą przypominam że nasz Prezes jest z wykształcenia prawnikiem .  Z tego co wiem - bardzo przestrzega przepisów.  Dobrze wam radzę - proszę- nie podnoście rękę na dobroczyńce bo ta ręka moze was też ukarać. Co do placu zabaw - pan Prezes za namową mieszkańców zgodził sie zmniejszyć plac zabaw zeby wspólnota nie ponosił wyskokich kosztów utrzymania zabezpieczajac dla nas pozostały nie wykorzystany teren z placu zabaw. To jest szlachetność. Wstyd pieniacze . Wstyd. Mam nadzieje że zmądrzejecie .

Offline

 

#40 2012-05-18 00:47:12

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

hmm inspekcja czemu  nie tylko jaka
np kilka dni temu PIP by się przydał jak budolańcy chodzili na I piętro po luźno ułożonych bloczkach na trawniku.
ktoś niezależny mógł by skontrolować sposób prowadzenia przyłączy do "nowych" lokali
w końcu pojawiają się również zagadnienia prawne z tytułu "legalności" podziału większych na mniejsze.

Właśnie tymi rzeczami mógł by się w pierwszej kolejności zająć Zarządca :-)

Może by zrobić mały nr polegający na złożeniu jakiś wniosków do Zarzadu w celu skontrolowania Developera hehe

Offline

 

#41 2012-05-19 16:25:32

Tomasz23/C

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Witam jestem bardzo ciekawy tych upustów, ja też starałem się negocjować cenę (cena wcale nie taka okazyjna), ale nie było, o czym rozmawiać, garażu też nie chciał taniej sprzedać taniej (najlepiej postawić znak zakazu żeby garaże poszły), co do przebudowy mieszkań rozmawiałem z jednym z panów od pana Soboli (był akurat w mieszkaniu obok mnie), powiedział Mi, że mieszkania zostały sprzedane i prywatne osoby je remontują (haha), tymczasem okazuje się, co innego.

Offline

 

#42 2012-05-21 11:49:59

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Hehe, ciekawe rzeczy się dzieją w tym wątku widzę. Jeśli chodzi o zniżki to też nie jestem zadowolony, 50% na komórkę lokatorską i miejsce postojowe za 20 tys. zł zamiast 25 tys. zł (podziękowałem!).

Offline

 

#43 2012-05-22 19:37:12

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

ok.
po dwóch tygodniach od rozpoczęcia dyskusji o zmianie zarządu nie ma żadnej reakcji ze strony obecnego zarządcy.widocznie nie widzi powodu do odniesienia się do zarzutów.
więc;
ja akurat nie miałem żadnego problemu z Firmą Sobola jako deweloperem. Wiedziałem co kupuje i za ile. i tak się stało.jedyna rzecz której bym się czepiał to kupienie sobie powierzchni po obrysie cegły a nie tynku-ale dowiedziałem się ze to powszechna praktyka.ok.
ale:
mieszkam tu już jakiś czas i zauważam iż jednak istnieje konflikt interesów na linii my mieszkańcy a zarząd = deweloper.
nie podoba mi się:
inne niż deklarowane wykorzystywanie naszej przestrzeni wspólnej
tz. nie wiem czemu ogródek jordanowski ma być wspólny z innymi blokami co prowadzi do sytuacji iż nasza przestrzeń ma być nie do końca nasza.
przebudowa mieszkań i korytarzy bez konsultacji z resztą wspólnoty.
przyciągnęła mnie tu kameralność i mała intensywność zabudowy.nie wiem czy chcę żeby zwiększać ilość kawalerek w bloku.nie chcę mieszkać w akademiku.
nie podoba mi się brak reakcji na postulowane przez siebie i Sąsiadów prośby o zmiany.
przykłady?szlaban, parkowanie na dojeździe do śmietnika, marnotrawienie wspólnej kasy na nieustanne doświetlanie garaży,brak reakcji na kretyńskie rozwiązanie drzwi do komórek,rowerownia,itd...
brak reakcji na plan budowy w sąsiedztwie co uważam za karygodne. Zarząd obligatoryjnie powinien uczestniczyć w imieniu wspólnoty w takich sytuacjach.
Bo ma dbać o interes mieszkańców.
za chwilę prawdopodobnie pojawią się problemy z gwarancjami na prace budowlane.bo faktycznie jaki interes będzie miała ta sama firma żeby sama się ścigać gdy coś będzie trzeba poprawić.
reasumując:
Deweloper Sobola- akurat dla mnie bez problemu.Zarząd Sobola - nie sprawdza się.
Jeżeli faktycznie jest to tak tanie i bezproblemowe jak wynika z rozeznania bardziej aktywnych Sąsiadów -
jestem za zmianą zarządu.
ps.dodatkowo może to niespołeczne uczucie ale zaczyna mnie szlak trafiać od nieustannego łomotu związanego z przebudową mieszkań, i brak poszanowania przez majstrów dla tych paru cholernych oprotestowywanych także przez współmieszkańców metrów kwadratowych trawnika.pracowałem też w budowlance i zawsze nadzorujący prace miał obowiązek dopilnowywania żeby nie było niepotrzebnych strat.
Ja akurat lubię ten trawnik bo jest (powinna być) to jakaś dodatkowa zieleń za oknem i dystansuje parkujące samochody od bloków.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-05-22 19:52:23)

Offline

 

#44 2012-05-22 20:35:04

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Myslę podobnie jak ty Saark18

Offline

 

#45 2012-05-22 21:20:08

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy


zabawne że mniej więcej to o czym pisałem powyżej dostałem przed chwilą do reki od Sąsiada razem z ofertą Reduty:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishspeedwaymenag.pun.pl www.czternastka.pun.pl www.niszcze.pun.pl www.narutobest.pun.pl www.android24.pun.pl