Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#31 2017-01-11 12:53:53

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

miechu napisał:

Czy na pewno znak "strefa zamieszkania" wymuszała by na nas las znaków? Nie wystarczyło by oznakowanie na zasadzie zakazu parkowania obowiązującego z wyłączeniem zatoczek postojowych (chodzi o "dziedziniec")?

Strefa zamieszkania wymusza oznakowanie miejsc parkingowych. Na zasadzie automatu działa zakaz - nie wolno poza oznaczonymi miejscami. Jeśli więc mamy jedno miejsce, musi być ono oznaczone dwoma znakami D-18 i D-45. Jeśli więcej miejsc jedno obok drugiego, też wystarczą dwa znaki, ale pech w tym, że u nas te miejsca rozproszone są po całym terenie. Ja akurat uważam, że strefa byłaby najlepszym rozwiązaniem, bo dodatkowo chroni pieszych, ale wybrane zostało inaczej.

miechu napisał:

Nie to Ty nie rozumiesz, miejsc w garażu jest mniej niż lokali mieszkaniowych. Weź pod uwagę, że są osoby posiadające po kilka miejsc parkingowych. Miejsca posotojowe pod oknami czy klatką były w zatwierdzonym projkecie bydowlanym kwestja tego iż zwiększyliśmy ich ilość dwu krotnie.

Nie do końca - miejsca były, ale po pierwsze - były tylko po jednej stronie, a po drugie - wszystkie równolegle do okien, a nie prostopadle.

miechu napisał:

Komunikacja miejska hmm np.: autem do żłobka na ul. Słomianą jedzie się 15 minut to mniej więcej tyle ile zajęło by z dzieckiem dojście do przystanku. Nasza wspaniała komunikacja miejsce nie przewidziła ba w ostatnich latach zlikwidowała bezpośrednie połączenie z Kobierzyńskiej przystanek Torfowa do przystanku Słomiana. także kolejne minimum 30minut spędzasz w komunikacji miejskiej + czas potrzebny na przesiadkę i dojście z przystanku do Żłobka. No to mamy czas 1 godzina. Teraz tak ktoś pracuje od godziny 8:00 do 16:00 np. w hucie. robi się to nie wykonalne przy pomocy komunikacji miejskiej a jak masz już np. dwoje dzieci jedno w szkole kolejne w przedszkolu czy żłobku gdzie te placówki są czynne od 7 do 17 masz mega problem ponieważ rano w godzinę musisz poodprowadzać dzieci i przejechać cały kraków, wieczorem to samo.
Samochodem robi się już całkiem nieźle potrzebujesz po 30minut na przejazd rano i wieczorem więc wychodząc o 7 rano wracasz do domu o 17.

Jak pisałem - nie zabraniam nikomu posiadania samochodu. Ale nie podoba mi się podporządkowywanie wszelkiej możliwej przestrzeni potrzebom zmotoryzowanych.

miechu napisał:

Wypożyczalnie hmmm gdzie masz najbliższą i ile kosztuje wypożyczenie poza tym trzeba tam dojechać żeby wypożyczyć i wrócić z tamtąd żeby oddać.

Nie trzeba korzystać z wypożyczalni - te to raczej rozwiązanie długodystansowe. Ale codziennie na Obozowej lub w najbliższej okolicy stoją co najmniej dwa traficary, do użycia których wystarcza smartfon i karta kredytowa.

Offline

 

#32 2017-01-11 15:01:02

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

Fragment otrzymanej decyzji:

.............

1. Rozbiórkę 12 miejsc postojowych usytuowanych przy budynku nr 38C, (likwidacja oznaczenia) wydzielonych miejsc postojowych wraz z demontażem ograniczników z tworzywa sztucznego zamontowanych w odległości około 1.3m od ściany budynku nr 38C przy ul. Obozowej w Krakowie i prawidłowe oznakowanie 3 miejsc postojowych usytuowanych równolegle do ściany budynku zgodnie z poprzednim usytuowaniem;

2. Rozbiórkę 1 miejsca postojowego usytuowanego przy budynku nr 38B, (likwidacja oznaczenia) wydzielonego miejsca postojowego i prawidłowe oznakowanie 3 miejsc postojowych usytuowanych prostopadle do ściany budynku zgodnie z poprzednim usytuowaniem;

3. Rozbiórkę 7 miejsc postojowych usytuowanych prostopadle do budynku nr 38 we wschodniej części działki nr 209/1 (likwidacja oznaczenia) wydzielonych miejsc postojowych wraz z rozbiórką powierzchni utwardzonej z kostki brukowej o szerokości 1.5m oraz z płyt ażurowych o szerokości 0.5m na długości 17.8m i prawidłowe oznakowanie 4 miejsc postojowych usytuowanych równolegle do ściany budynku nr 38B zgodnie z poprzednim usytuowaniem,

.............

... roboty należy wykonać do dnia 30.03.2017.

Dla jasności. W sprawie aktualnego układu miejsc nie było uchwały bo z powodów opisywanych w poprzednich postach nie można by jej było wykonać. Zarówno linie jak i separatory były omawiane na stosownym zebraniu gdzie jak już ktoś napisał było zaledwie kilka osób. Był to układ międzysąsiedzki, który jak widać się nie sprawdził.

Temat omówimy na najbliższym zebraniu wspólnoty a dopiero potem wykonamy zalecone prace.

Offline

 

#33 2017-01-11 15:28:18

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

hmm co grozi wspólnocie za nie wykonanie w powyższym terminie nakazu i czy w chwili obecnej Wspólnota nie została obciążona jakimiś należnościami w związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym?

Robi się ciekawie. Skoro nie było uchwały a na zebraniu nie było obecnych nawet 50% członków wspólnoty to kto i na jakiej podstawie prawnej postanowił sfinansować coś co teraz trzeba rozebrać i za czyje pieniądze zostanie to przywrócone do stanu pierwotnego? Zdaje się że to były tysiące i to nie małe.

No chyba, że te 15 osób się umówiło między sobą i z własnej kieszeni to sfinansowało to OK ale jakość szczerze w to wątpię.

Ostatnio edytowany przez miechu (2017-01-11 15:35:30)

Offline

 

#34 2017-01-11 16:32:09

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

Przerażają mnie wpisy w tym wątku. Oskiewicz może kiedyś będziesz miał szczęście stać się posiadaczem samochodu i zaczniesz rozumieć inny punkt widzenia. Nie rozumiem skąd to się bierze, że ludzie chcą tak bardzo chcą ograniczać innych do swojej wizji świata. Naprawianie świata poprzez utrudnianie ludziom życia. To taka logika budżetowca, dojazd do miejsca pracy samochodem 20min, autobusem 40min, rozwiązanie zamiast usprawnić czas dojazdu autobusu to utrudnijmy samochodom dojazd żeby dojeżdżali godzinę to wtedy się przesiądą na MPK. Brawo! To się nazywa postęp. Czasem się zastanawiam jakim cudem człowiek w ogóle z jaskini wyszedł.

Ostatnio edytowany przez tecku (2017-01-11 16:34:04)

Offline

 

#35 2017-01-11 16:35:28

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

miechu napisał:

hmm co grozi wspólnocie za nie wykonanie w powyższym terminie nakazu i czy w chwili obecnej Wspólnota nie została obciążona jakimiś należnościami w związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym?

Nie, wspólnota nie została obciążona żadnymi kosztami. W przypadku nie zastosowania się do prawomocnej decyzji grożą nam kary finansowe.

miechu napisał:

Robi się ciekawie. Skoro nie było uchwały a na zebraniu nie było obecnych nawet 50% członków wspólnoty to kto i na jakiej podstawie prawnej postanowił sfinansować coś co teraz trzeba rozebrać i za czyje pieniądze zostanie to przywrócone do stanu pierwotnego? Zdaje się że to były tysiące i to nie małe.

No chyba, że te 15 osób się umówiło między sobą i z własnej kieszeni to sfinansowało to OK ale jakość szczerze w to wątpię.

Większość prac była wykonana przy okazji realizacji I etapu zieleni (położenie pasa kostki brukowej i ażurowej) i z tych pieniędzy była finansowana. Dodatkowy pas oficjalnie służy jako chodnik - na trawie miały być ławki. Kto wie ... może tak się właśnie ostatecznie stanie.

Dodatkowe koszty zostały poniesione na zakup ograniczników i samo malowanie. Kwota nie była na tyle duża aby wymagała uchwały - poprosiłem już o przygotowanie zestawień na zebranie.

Decyzja jest nieprawomocna i przygotowujemy odwołanie. Pewnie wiele nie ugramy poza czasem - przedłużeniem obecnego stanu do jesieni a może nawet kolejnej zimy.

Offline

 

#36 2017-01-11 16:53:00

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

Tecku: chyba też dostrzegasz objawy (może niestety nie zdiagnozowanej) choroby afektywnej dwubiegunowej typu I (może II) u pewnej osoby...
To profil osobnika mogącego tkwić w przekonaniu, że "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne" - znajomo się robi..
W obronie swojego odstającego od realiów życia codziennego przekonania przedstawia kolejnych kilka niedorzecznych argumentów.
Smutne - tutaj serio mi przykro, bez żadnej agresji..

Offline

 

#37 2017-01-11 19:00:07

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

Jeszcze w kwestii rozwiązań problemu parkowania, szkoda że Sobola nie udostępnia placu który wydzielił z działki bloków. Mam żal do niego o to zagranie, bo to jest świetne miejsce na dodatkowe miejsca parkingowe, a teraz jest tam prawdziwy "ogródek jordanowski". Gdyby przynajmniej udostępnił je najemcom lokali z parteru B na samochody dostawcze to już by było coś.

Offline

 

#38 2017-01-11 19:04:25

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

tecku napisał:

Gdyby przynajmniej udostępnił je najemcom lokali z parteru B na samochody dostawcze to już by było coś.

Z tego co wiem - catering to już przeszłość.

Offline

 

#39 2017-01-11 21:39:24

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

tecku napisał:

Przerażają mnie wpisy w tym wątku. Oskiewicz może kiedyś będziesz miał szczęście stać się posiadaczem samochodu i zaczniesz rozumieć inny punkt widzenia. Nie rozumiem skąd to się bierze, że ludzie chcą tak bardzo chcą ograniczać innych do swojej wizji świata. Naprawianie świata poprzez utrudnianie ludziom życia. To taka logika budżetowca, dojazd do miejsca pracy samochodem 20min, autobusem 40min [...]

Ale gdzie napisałem, że nie mam samochodu? Mam i nie korzystam z niego poruszając się po Krakowie, bo znacznie szybciej i mniej nerwowo robię to na nogach i MPKiem w zimie, a rowerem w lecie. Samochodu używam wyłącznie na dłuższych dystansach i w skrajnych sytuacjach, kiedy nie mam innego wyjścia.

Nie bardzo widzę też, gdzie i komu ja narzucam swoją wizję świata? Na razie to widzę tutaj narzucanie swojej wizji świata przez pałających niepohamowaną chęcią wjechania swoim samochodem niemal pod same drzwi mieszkania. Zastawianie każdego wolnego kawałka terenu samochodami. Opluwając przy okazji i nazywając konfidentami i donosicielami tych, którzy tej chęci nie podzielają i nie zgadzają się na codzienny smród z rury wydechowej kierowany prosto w czyjeś okna czy brak możliwości swobodnego dojścia do klatki schodowej.

Powtarzam - każdy widział, kupując tu mieszkanie, ile tu jest miejsc postojowych i mógł sobie zapewnić spokój z parkowaniem kupując miejsce parkingowe. Jeśli tego nie zrobił, żal mi go nie jest. Od początku uważam, że samochodów stoi tu za dużo, choć przyznam, że myślałem, że po wprowadzeniu oznakowania nie będzie aż tak źle.

Znamienne jest to, że większość z mądrych tutaj nie ma tyle czasu i/albo odwagi, żeby przyjść na zebranie Wspólnoty i o tym porozmawiać, tylko bardzo dzielnie, zasłonięci ekranem i klawiaturą komputera, wypisują elaboraty na forum. A potem nie ma kto uchwał przegłosować...

tecku napisał:

rozwiązanie zamiast usprawnić czas dojazdu autobusu to utrudnijmy samochodom dojazd żeby dojeżdżali godzinę to wtedy się przesiądą na MPK. Brawo! To się nazywa postęp. Czasem się zastanawiam jakim cudem człowiek w ogóle z jaskini wyszedł.

Nie bardzo wiem, jak chciałbyś skracać czas przejazdu autobusu, nie utrudniając ruchu samochodom osobowym...? Budując coraz szersze i szersze, i szersze, i jeszcze szersze drogi? Nooo, to będzie niedługo taka droga marzeń, rzut beretem od nas, w postaci Trasy Łagiewnickiej Zmartwię Cię, to nie działa... szersza trasa = więcej samochodów = większe korki. Tak to już jest...

Ostatnio edytowany przez oskiewicz (2017-01-11 21:44:39)

Offline

 

#40 2017-01-11 21:56:01

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

Dla wyjaśnienia - miejsce w garażu mam, na zebrania chodzę (niestety nie zawsze), nie pałam "niepohamowaną chęcią wjechania swoim samochodem niemal pod same drzwi mieszkania".

Offline

 

#41 2017-01-12 02:02:35

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

tecku napisał:

...rozwiązanie zamiast usprawnić czas dojazdu autobusu...

oskiewicz napisał:

Nie bardzo wiem, jak chciałbyś skracać czas przejazdu autobusu...

Usprawnić czas dojazdu autobusami ≠ skrócić czas przejazdu.

Wydaje mi się, że tecku pisząc o usprawnieniu, miał na myśli ogólne usprawnienie transportu miejskiego, czyli np. zwiększenie ilości połączeń czy krótsze trasy przejazdu. Dla przykładu dojazd MPK do pracy na Prokocimiu zajmuje mi około godzinę (wliczając w to jazdę wiecznie spóźniającym się i kursującym co 25 minut autobusem linii 244, 10 minut dojścia na przystanek, a 5 do pracy.) Samochodem przez A4 dojazd zajmuje 15-20 minut. Około 3 razy krócej. Zgadzam się, że często w centrum i okolicach szybciej wychodzi przejazd tramwajem, natomiast u nas trochę słabo z tym jest i taki dojazd MPK wypada kiepsko w porównaniu z samochodem.

Co do samego skrócenia czasu przejazdu autobusu również w niektórych przypadkach jest to możliwe, przykład znów dotyczy tej samej trasy. Autobus traci dodatkowe 5 minut skręcając na Zakopiankę i zajeżdżając na pętlę na Borku Fałęckim, zamiast prosto na Jugowicką.

oskiewicz napisał:

szersza trasa = więcej samochodów = większe korki. Tak to już jest

Tu się zgadzam, tzw paradoks Braessa.

Zresztą dyskusja dotycząca wyższości danego środka transportu i tak nie ma sensu, poza tym zaczęliśmy już wychodzić poza temat.

oskiewicz napisał:

Znamienne jest to, że większość z mądrych tutaj nie ma tyle czasu i/albo odwagi, żeby przyjść na zebranie Wspólnoty i o tym porozmawiać, tylko bardzo dzielnie, zasłonięci ekranem i klawiaturą komputera, wypisują elaboraty na forum.

Na zebraniach pojawiam się. Nie na wszystkich, bo nie zawsze czas na to pozwala. Większość osób udzielających się na forum też na nich bywa. Z odwagą też nie ma problemu (nie rozumiem jak można wstydzić się własnego zdania), możemy się wszyscy nawzajem przedstawić na najbliższym spotkaniu Myślę, że dla większości osób to nie stanowi problemu.

A co do smrodu z rury wydechowej, co sądzicie na temat wrzucenia do skrzynek pocztowych kartek z pieczątką Reduty, z wydrukowaną prośbą, aby parkować przodem do okien?


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#42 2017-01-12 17:48:53

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

oskiewicz napisał:

Nie bardzo wiem, jak chciałbyś skracać czas przejazdu autobusu, nie utrudniając ruchu samochodom osobowym...? Budując coraz szersze i szersze, i szersze, i jeszcze szersze drogi?

Jest wiele miejsc w Krakowie gdzie powstały bus pasy bez szkody dla innych pojazdów, na przykład tramwaj + bus pas na Szwedzkiej (kiedyś jechał tam tylko tramwaj). Kolejny dobry przykład to dwupasmówka na Ruczaju, lepiej jest i autobusom i samochodom. Dodatkowo linia tramwajowa. Zamiast jednego wiecznie zakorkowanego pasa asfaltu masz sprawnie komunikacyjnie rejon. Według Twoich standardów rozumiem była to zmiana na gorsze, bo droga jest szersza.

Ostatnio edytowany przez tecku (2017-01-12 17:49:57)

Offline

 

#43 2017-01-13 09:55:56

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

tecku napisał:

Jest wiele miejsc w Krakowie gdzie powstały bus pasy bez szkody dla innych pojazdów, na przykład tramwaj + bus pas na Szwedzkiej (kiedyś jechał tam tylko tramwaj). Kolejny dobry przykład to dwupasmówka na Ruczaju, lepiej jest i autobusom i samochodom. Dodatkowo linia tramwajowa. Zamiast jednego wiecznie zakorkowanego pasa asfaltu masz sprawnie komunikacyjnie rejon. Według Twoich standardów rozumiem była to zmiana na gorsze, bo droga jest szersza.

Szewdzka OK.
Grota-Roweckiego - porażka na całego. Nie dość, że wprowadzono do miasta autostradę pompującą tysiące samochodów na godzinę - zamiast zatrzymywać je na poziomie parkingu P+R, to wręcz zniechęca do zostawiania samochdów na nim, bo po co, skoro dalej można wygodnie jechać? Potem one wszystkie stają w korkach na Kapelance i dalej (nota bene sięgających już w szczycie Tesco). Na dodatek stanowi barierę dla mieszkańców Ruczaju pomiędzy Kampusem i terenami zielonymi za nim, a strefą mieszkaniową. I te groteskowe ekrany... nie mieszkasz przy nich, to nie masz pojęcia jak to jest. Ja tam mieszkałem dwa lata, tuż obok tej drogi - to jest dramat, cały czas w domu ciemno, wieczorem strach przejść koło tego, bo oczywiście oświetlenie jest tylko od strony drogi.
Plusem jest tramwaj, do którego zresztą ta droga też dramatycznie utrudnia dostęp, bo jest  bardzo szeroka, na każdym przejściu piesi czekają po kilka minut, a i tak starszym osobom przejść się jej na raz często nie udaje.
Teraz będziemy mieli drugą taką drogę marzeń... pogratulować, nasz rejon będzie niedługo wyglądał jak amerykańskie miasta lat 80, gdzie w sieci dróg tkwią jak wyspy zaplątane i degenerujące się osiedla mieszkaniowe.

Offline

 

#44 2017-01-13 18:51:11

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

Widzę, że teraz epizod depresyjny ChAD? Przepraszam Wszystkich za dygresję, ale post powyżej też mocno OT.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2017-01-13 18:52:17)

Offline

 

#45 2017-01-17 09:31:52

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Donos - kontrola nadzoru budowlanego

[OT]

kmmareek napisał:

Widzę, że teraz epizod depresyjny ChAD? Przepraszam Wszystkich za dygresję, ale post powyżej też mocno OT.

Domorosły, niespełniony psycholog?

Ostatnio edytowany przez oskiewicz (2017-01-17 09:32:45)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.timik.pun.pl www.bakuclub.pun.pl www.mgskijumping.pun.pl www.is3.pun.pl www.shinigamilegends.pun.pl