Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2011-12-14 20:31:39

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Remonty od A do Zet

Witam !
Wpadłem na pomysł założenia tematu w którym można będzie poprosić o radę w sprawach remontowych lub np. polecić jakąś firmę, osobę która wykonuje remonty i inne rzeczy które w mieszkaniu wymagają interwencji "osób trzecich".
Ja polecić mogę firmę zajumującą się kuchniami na wymiar oraz szafami, Panów fliziarzy oraz hurtownię paneli.
W razie potrzeb mogę udzielić więcej informacji. Osobiście poszukuję właśnie firmy/osoby zajmującej się montażem drzwi wewnętrznych. Dostałem jakiś numer telefonu w Castoramie, wychodzi tanio bo 100zł za montaż wraz z dowozem z docelowej Castoramy. Jest tylko jeden problem, Pan odbierający telefon chyba niebardzo ma ochotę do mnie przyjechać żeby mi zamontować drzwi. Prosił nie będę, dlatego szukam dalej. Macie jakieś propozycje ?

Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-12-14 20:41:42)

Offline

 

#2 2011-12-15 09:44:14

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Witam.
świetny pomysł.
nie wrzucę informacji na temat firm bo mieszkanie od zera zrobiłem sobie sam, ale proponuję dodatkowy dział do tego działu - sąsiedzką wymianę materiałów.każdemu z nas coś zostaje z remontu, każdy z nas musiał kupić listwę długości metra potrzebując parę centymetrów...mnie np. zostało 2.6 metra kwadratowego fajnych płytek łazienkowych. i maszynka do fliz na 60cm. chętnie zamienię lub odstąpię.
natomiast poszukuje zdjęć sprzed otynkowania instalacji elektrycznych i nisko-prądowych.w administracji dowiedziałem się tylko że lecą pod kątem prostym. kupiłem mieszkanie po otynkowaniu i niektóre wiercenia w ścianach to zabawa uda sie nie uda. pewnie jak jedna ekipa robiła bloki to są jakieś analogie.kable lecą w głębokich bruzdach więc  tylko bardzo profesjonalny czujnik by je wychwycił.
szukam też dobrego pomysłu na doszczelnienie krawędzi wanny ze ścianami. nie jestem fanem silikonów. może ktoś kupił gdzieś jakąś listwę tego typu i może polecić? acha.z własnego doświadczenia proponuję sprawdzanie kątów ścian. w moim niewiele ma 90 stopni.
Pozdrawiam.
ps.
korekta:)
jedyna rzecz której sam nie robię to drzwi:) doradzam w takim wypadku dokładne dogadanie terminu dostawi i montażu. ja na swoje czekam już dwa miesiące.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-15 09:50:10)

Offline

 

#3 2011-12-15 10:28:09

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Remonty od A do Zet

Świetny pomysł z tym tematem
W zasadzie nie widzę problemu, żeby bezpośrednio umieszczać w postach namiary na sprawdzone firmy (nazwa, adres, nr telefonu itp.). Jeśli chodzi o prywatnych fachowców to wypadało by wcześniej zapytać, ale chyba żaden nie będzie miał nic przeciwko
Co zaś do wymiany pozostałości po remontach to zrobiłem właśnie osobny wątek (Giełda i poszukiwania) gdzie każdy może dodać co ma do zaoferowania i czego poszukuje. Polecam dodać ewentualne zdjęcie jeśli gdzieś występuje w sieci.
Przykład poniżej:

Kod:

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Wikipedia-logo-v2-pl.png[/img]

A tak to wygląda:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Wikipedia-logo-v2-pl.png

Offline

 

#4 2011-12-15 12:49:21

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Mogę polecić swoje usługi , zajmuje się intalacją klimatyzacji , więc jeśli jest ktoś chętny założyć sobie klimę w mieszkaniu to się polecam.

Poza tym mam numer do Pana od przeróbki instalacji gazowej, mi przerabiali i policzyli nie dużo, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to : 604792289 Tadeusz

Offline

 

#5 2011-12-15 13:07:06

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

krzysztof napisał:

Świetny pomysł z tym tematem
W zasadzie nie widzę problemu, żeby bezpośrednio umieszczać w postach namiary na sprawdzone firmy (nazwa, adres, nr telefonu itp.). Jeśli chodzi o prywatnych fachowców to wypadało by wcześniej zapytać, ale chyba żaden nie będzie miał nic przeciwko
Co zaś do wymiany pozostałości po remontach to zrobiłem właśnie osobny wątek (Giełda i poszukiwania) gdzie każdy może dodać co ma do zaoferowania i czego poszukuje. Polecam dodać ewentualne zdjęcie jeśli gdzieś występuje w sieci.
Przykład poniżej:

Kod:

[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Wikipedia-logo-v2-pl.png[/url]

A tak to wygląda:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … -v2-pl.png

w jaki sposób otworzyć przykład? próbowałem nawet wkleić link ale bez skutecznie.acha. pisząc o zdjęciach mam na myśli zdjęcia które co zapobiegliwsi Obozowicze mogli sobie zrobić w mieszkaniu na tym etapie budowy gdy były już instalacje a nie było tynku.

Offline

 

#6 2011-12-15 14:36:39

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Remonty od A do Zet

Kod z ramki należy przekleić do posta i naciskając podgląd zobaczysz przykład. Tak właśnie zrobiłem w moim poście. W górnej części widzisz kod a poniżej "kod w akcji" jeśli się tak mogę wyrazić. Zwróć uwagę, że w nawiasie klamrowym jest znacznik IMG (od image) a nie URL (cytując mnie skrypt automatycznie te znaczniki zamienił). Zdjęcie najprościej wstawić posługując się przyciskami u góry. Klikasz OBRAZ a pomiędzy znaczniki wstawiasz adres pod którym zdjęcie się znajduje.

Mówiąc o wstawianiu zdjęć miałem na myśli sytuację, że np ktoś chce sprzedać płytki i byłoby dobrze aby potencjalny kupujący mógł je zobaczyć. Po prostu ciężko niektóre towary opisać

Co zaś do zdjęć z czasów przed położeniem tynków to kiepska sprawa. Osobiście miałem tę możliwość, że nawiedzałem budowę co 2 tygodnie i obserwowałem co i jak. Kilka fotek telefonem nawet zrobiłem. U mnie wszystkie przewody do gniazdek w pokojach idą w podłodze, prostopadle. Najbardziej zakręcona jest sprawa w łazience i na przedpokoju. W łazience jeden przewód idzie poziomo prawie środkiem ściany. Kilka zagina się łagodnymi łukami i leci na skróty. Na przedpokoju mam "magistralę" o szerokości około 15cm, która leci skosem omijając drzwi wejściowe. Tam bez czujnika ani rusz.

Zapomniałbym. Wspomniany u góry wątek GIEŁDA i POSZUKIWANIA

Offline

 

#7 2011-12-15 14:47:31

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

A co z tymi drzwiami ? Nie macie kogoś do polecenia ? Kurde drzwi kupione a nie ma mi ich kto założyć, trochę kiepska sytuacja.

Offline

 

#8 2011-12-15 15:07:07

 Seba

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

U mnie mniej więcej tak wyglądało przed tynkami
Niestety mam tylko tyle zdjęć:

http://img831.imageshack.us/img831/8450/snc00087u.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img42.imageshack.us/img42/8873/snc00088c.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img267.imageshack.us/img267/5118/snc00090c.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img268.imageshack.us/img268/392/snc00091v.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img703.imageshack.us/img703/3683/snc00092w.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img194.imageshack.us/img194/3831/snc00097q.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img210.imageshack.us/img210/7420/snc00098p.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Offline

 

#9 2011-12-15 17:09:58

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Ogromne dzięki Seba. Właśnie o to mi chodziło.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-15 17:40:56)

Offline

 

#10 2011-12-18 22:22:08

sabinas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Witam . Przyszłych sąsiadów

Sebastian  Mogę  prosić  namiary  na  kuchnie na  wymiar oraz  tą  hurtownie paneli ??

Offline

 

#11 2011-12-19 18:01:06

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Witaj ! Pewnie że mogę:
Co do kuchni to firma nazywa się Indeco i są z Sosnowca (tam mają główną siedzibę) ale w Krakowie też realizują zlecenia, nr telefonu: 794 428 967.
Hurtownia paneli to PaneleX na Zakopiańskiej 52A, czyli niedaleko nas. Strona internetowa: www.panelex.pl Mają naprawdę konkurencyjne ceny, duży wybór, transport w cenie więc polecam.
A skoro przyszłych sąsiadów witasz to może pochwalisz się które mieszkanie będziesz urządzać ?
Pozdrawiam !

Offline

 

#12 2011-12-20 18:53:58

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

witam.dla Sebastiana który szukał speców od drzwi.
nie wiem jak z ceną-bo w ramach zakupu drzwi ale montażyści bardzo sprawni.Polecam.szybko czysto i na temat. 604 077 628 - Pan Krzysztof.tz, telefon bezpośrednio do nich.są skłonni do indywidualnych fuch:)

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-20 18:55:44)

Offline

 

#13 2011-12-21 09:08:19

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Witam.
Urządzam teraz mieszkanie, mam problem z gładziami. Ściany mają miejscami pola z małymi cętkami (7mm) w ciemniejszym kolorze, powiedzmy żółto-kakaowym,  wygląda to jak skórka pomarańcza w powiększeniu (kobietom może się to kojarzyć z czymś innym...). Zeszlifować jest to ciężko bo trze się też okolica, a jak za mocno to dociera się do szorstkiego. Po lekkim przetarciu i pomalowaniu gruntem śnieżki, malując wałkiem te placki zostają na wałku, albo odparzają. Mieliście na swoich ścianach takie "kwiatki".
Całej gładzi to nie mam czasu teraz by zrobić... A może jakiś fachowiec na szybko, który to ogarnie.
Wprowadzam się na początku stycznia.

Offline

 

#14 2011-12-21 13:14:04

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Kmmareek.miałem coś takiego i juz o tym pisałem w innym dziale.nazwałem to cellulitisem na scianie....ja się spieszyłem i po prostu pomalowałem.oczywiście po poprzednim zagruntowaniu ścian. mój plan jest taki na to. na razie mam zamiar żyć z taką...fakturką na ścianie, natomiast przed kolejnym malowaniem mam zamiar przejechać po ścianach takim sprytnym patentem który kiedyś widziałem.wygląda jak froterka podłączona do odkurzacza. to jest szlifierka do gipsowych ścian.zaletą tego jest to że się nie kurzy.i pewnie można to gdzieś pożyczyć w wypożyczalni sprzętu budowlanego.ponieważ jeszcze nie mieszkasz to proponuję Ci tego poszukać.szlifuje błyskawicznie i na prawdę na gładko.natomiast polecam jakiś lepszy grunt.mój sposób na gruntowanie jest taki.wlewam grunt do pustego pojemnika po jakimś psikaczu do szyb i dokładnie rozcieram pędzlem na ścianie.dzięki temu się mniej chlapie...no i oczywiście grunt musi bardzo dobrze wyschnąć.acha. pył ze ścian przed gruntowaniem też warto potraktować odkurzaczem. nie wiem czy to są fachowe metody ale dla mnie skuteczne....z innej beczki.ściany w łazience są tynkowane tynkiem wapiennym. u mnie były szorskie. tz.po pomalowaniu dały by efekt prawie że baranka:). Moim sposobem na to było potraktowanie całej części która miała być pomalowana cienką warstwą szpachlówki akrylowej. rozprowadzałem ja za pomocą takiej blachy z rączką.To zdaje się w gwarze malarskiej nazywa się kosa.im szersza tym lepsza.potem przeszlifowałem, odkurzyłem i zagruntowałem.Rewelacyjnie nie jest,ale na pewno lepiej.Malarzem jestem amatorsko i bardzo tego nie lubię... i jeszcze z zupełnie innej beczki.jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podrzucić swój patent na szafę wnękową.dla stolarzy amatorów:) moje pudło o wymiarach 3metry na 2,5 na bazie materiałów z castoramy wyszło w cenie  ok. 600zł.12 pólek i trzy metry drążka do wieszania.Drzwi na bazie systemu Laguna rama 50kg cztery skrzydła po 0.75m na 2.5m będą kosztować ok 1500...do tego trzeba mieć parę narzędzi trochę czasu i cierpliwość...:)Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-21 17:16:04)

Offline

 

#15 2011-12-21 14:07:10

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Widzę że poruszony został temat szaf wnękowych wiec wtrącę też swoje 3 grosze:)
Tak jak pisze saark18 potrzeba parę narzędzi trochę czasu i cierpliwość i można sobie samemu szafę stworzyć.
W naszym mieszkaniu zabudowywaliśmy dwie wnęki 60x60cm i wyszło nawet fajnie zważywszy że robiliśmy to pierwszy raz:) Wszytko tak jak pisze saark18 można kupić w Castoramie polecam też sklep http://www.drewit.krakow.pl

Kosztu zabudowy wnęki 60x60cm to około 300zł a wycena zrobiona przez firmę http://www.komandor.pl/ takowej szafy to 800zł.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.infofutbol.pun.pl www.bloog-o-howrse.pun.pl www.nostale.pun.pl www.talesofshinobi.pun.pl www.playergame.pun.pl