Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#61 2012-06-13 18:06:08

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Prawda boli, podkreśle to stanowczo - wyplenić , wyrwać , wykorzenić kazdego rozłamowca. Agitatorzy, domokrążcy, społecznicy od siedmiu boleści, a może nowobogaccy. Nie będzie nowego zarządu. Za mali jesteście. Prawda jest oczywista. Pan Prezes mgr Sobola nie pozwoli żeby garstka rozłamowców panoszyła się we wspólnocie łażąc po mieszkaniach i nawracając mieszkanców.Przedstawiając cudowne zmiany i korzyści. Oczywiście kosztami notarialnymi obarczeni zostaniecie bo przeciesz zdrowa tkanka spoleczna nie będzie płacić za wygłupy garstki rozłamowców. Sam złoże wniosek.

Offline

 

#62 2012-06-13 20:16:41

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

hrhr wątek zalatuj kabaretme :-) aż miło się go czyta hehe

Ja miałem urodziny i sz. p. Sobol nie wysłał nawet kartki z życzeniami, nie wspominając o kwiatach czy głupim upominku. Cóż przykre ale prawdziwe operatorzy z głupich stacji takich jak np shell czy bp albo telefonii przysyłają kartki a tu developer, który zarabia nie tylko na sprzedaży ale również na zarządzie nic nie robi żeby ułaskawić swoich chlebodawców, od których zależy jego być lub nie :-)

Swoją drogą mi wisi jaki będzie zarząd byle by pilnował interesu wspólnoty. Drogi panie zarządco jeśli nie dojdzie do zmiany to wiedz, że wszystkie niedopatrzenia zarządu będą ściśle śledzone i notowane a rachunki rozliczne co do grosza.

STOP SAMOWOLI

Offline

 

#63 2012-06-13 21:12:53

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Poza tym .... na podstawie bodajże Dz. U. 2000 nr 80 poz. 903 z późn. zm -  naruszenie zasad prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną, a przez to naruszenie istotnych interesów albo pokrzywdzenie właścicieli - (uchwały) chyba wyczerpuje z powodzeniem zbiór podstaw zaskarżenia (Art. 25 ust. 1) tego co dzieje się w naszej wspólnocie.
Poza tym zgodnie z art. 188 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami wobec zarządcy mogą być orzeczone, z tytułu odpowiedzialności zawodowej, pewne kary, a przecież nie chcemy z sobą walczyć chociaż np. brak sprzątania garaży, opieszałość w naprawieniu bramy garażowej, odstępstwo od postawienie szlabanu wjazdowego itp itp więc ostrożnie panie zarządca. my nie chcemy żadnej wojny - po prostu chcemy by zarząd/ca wykonywał wnioski wspólnoty.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-06-13 21:20:39)

Offline

 

#64 2012-06-13 21:25:58

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Zarządco - prosze się liczyć ze słowami !
Jak napisal mój przedmówca nie jestes anonimowy w sieci a zaczynasz już obrażać swoich sąsiadów którzy chcą jedynie lepiej dla nieruchomości którą uczciwie a nie nowobogacko kupili. Jak masz takie świetne kontakty z zarządcą  i mieszkasz w naszym bloku to może kurcze weżmiesz się wreszcie do roboty i np. naprawisz bramę albo uporządkujesz trawnik i problemy z parkowaniem jak sie nazywasz zarządcą a nie bedziesz uprawiał tą szopkę na łamach tego forum.
Wiesz na krytykę narażeni są zawsze tylko ci co chcą coś zrobić a nie ci co nic nie robią...

Offline

 

#65 2012-06-13 21:44:28

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

ten zarz.... to pewnie troll i tyle - nie ma innej wieczornej rozrywki i niestety prowokuje nas do pisania - ale w sumie czasem też się dobrze bawię więc niech mu tam będzie

Offline

 

#66 2012-06-13 22:20:18

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Tak, zarządca się zmieni i wybuduje parkingi, będzie sprzątał co miesiąc garaże , sadził peralgonie, a trawnik to zakupi ze stadionu narodowego po mistrzostwach no i jeszcze będzie taniej. Wszyscy będą szczęśliwi. Sprzątaczki będą zapierniczać, wszyscy zapomną jak wygląda kurz. Utopia. A może tak sami się weżniecie do roboty i przestaniecie rozjeżdzać trawniki, pisac po ścianach, zaklejać czujniki od bram garażowych, wyrzucać pety przez okno czy balkon i mozna tak wymieniać. Prezes jasno powiedział ile jest miejsc postojowych - oczywiście teraz macie amnezje i na developera pomyje. Macie szanse zakupić tanio miejsca postojowe, wynająć a nawet zapłacić w dogodnych ratach- ale nie, to się wam też nie podoba. Bp to Pan Prezes Sobola ten zły, który nie słucha głosy rozłamowców. Sadze że nawet gdyby Pan Prezes mgr Sobola dał wam za free garaże też byście stwierdzili że w złym miejscu sie znajdują lub inne niedorzeczności. Życzę wam szczęścia w przeforsowaniu wniosku który nic dobrego nie przyniesie oprócz obiecanek nowego zarządcy. Jeszcze macie możliwość przeprosin i wycofania wniosku. Pan Prezes ma gołębie serce i wam wybaczy. Kazdy błądzi ale trzeba się umieć do tego przyznać. Mam nadzieje że w radzie wspólnoty nie znajdą się tylko rozłamowcy dlatego już dziś składam swoja kandydaturę. Ktoś musi wam patrzeć na ręce. Ufam w wasz rozsądek i liczę na otrzeżwienie. Będe prosił Prezesa żeby nie wyciągał konsekwencji z waszych pochopnych działań, które wypływają z waszej butności, niewiedzy, zacietrzewienia i braku wdzięczności. Ale jeśli Prezes powie żeby wyrwać chwasty to będziemy wypleniać , wyrywać i oczyszczać wspólnotę ze szkodników. Jeszcze nic nie stracone. ROZWAGI.

Offline

 

#67 2012-06-13 22:56:51

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca napisał:

Mam nadzieje że w radzie wspólnoty nie znajdą się tylko rozłamowcy dlatego już dziś składam swoja kandydaturę.

O proszę, nie mam nic przeciwko, pamiętaj tylko o podaniu swojego imienia i nazwiska już teraz na forum bym wiedział na kogo głosować bo z tego co napisałeś wynika, że masz głowę na karku i raczej będę za.

Offline

 

#68 2012-06-13 23:06:09

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca napisał:

Ale jeśli Prezes powie żeby wyrwać chwasty to będziemy wypleniać , wyrywać i oczyszczać wspólnotę ze szkodników. Jeszcze nic nie stracone. ROZWAGI.

to może zaczniemy od trawników ... trochę nimi zarosły ....

Offline

 

#69 2012-06-14 07:59:34

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

hehe piękne komercyjne słowa nic nie wnoszące. Pan Prezes robi to co chce i wszyscy o tym dobrze wiedzą. W zimie nie odśnieża bo i po co? Sam byłem światkiem jak córeczka się obruszyła stwierdzając, że nie może już znaleźć nikogo do odśnieżania. Pytanie brzmi: ma już zaknotraktowaną ekipę na przyszłą zimę? Idę o zakład, że nie i znów obudzi się z ręką w nocniku.
Garaże jeszcze nigy nie były myte gdzie inni zarządcy robią to przynajmniej raz w sezonie.
Naprawa bamy ile trwała? a może jeszcze trwa?
Pan prezes tylko ustawia zakazy, nakazy i nic, a niestety miejsc parkingowych może przybyć przynajmniej kilka, wystarczy z głową podejść do tematu wziąść puszkę z frbą i pomaować. No ale cóż jakaś za przeproszeniem sierota nie potrafiła wyjechać z bramy to sru zakaz, pojawił się inwalita to pirdut kolejne miejsce dla inwalidów. Przepraszam w garażu są takowe dwa i co? Na jednym staje Pani zresztą okaz zdrowia i urody nawet znaczka na samochodzie nie ma (no może ma jakieś schorzenie nie wiem nie wnikam ale miejsca są dla osób uprzywilejowanych a nie ludzi z układami) na drugim jeszcze do niedawna stawał samochód defakto z napisem SOBOLa, którym to jeździ młody wysportowany jegomość hmm schorzenie zawodowe może jakieś ma?

Zarządzanie polega na słuchaniu mieszkańców i zdrowym podejściu do ich interesu a nie słuchaniu jednostek i robieniu czegoś co jest akurat na rękę pojedyńczym mieszkańcą. Problem nieuprawnionych do parkowania na naszej posesji jest od prawie roku i co i za przeproszeniem Pan SOBOLa ma to w dupie. Szlaban nie mimo iż plastiwkowy (no tak klientela miała by problem z dojazdem do hmm lokali z niewiadomym przeznaczeniem czyżby przybytek rozkoszy się szykował? bo jak widzi rodziców z dziećmi to obiecuje przedszkole a jak widzi schorowanych t ogabinety lekarskie hehe) Tabliczkę która kosztuje kilkadziesiąt zł wycenił na prawie dwa tysiące.

Zarządco nie ośmieszaj się. Ile Ci płaci za trolowanie?

Offline

 

#70 2012-06-14 10:30:07

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Hej,

Na początku brałem Cię na poważnie potem uznałem za trolla a teraz to nie wiem co myśleć

zarządca napisał:

Tak, zarządca się zmieni i wybuduje parkingi, będzie sprzątał co miesiąc garaże , sadził peralgonie, a trawnik to zakupi ze stadionu narodowego po mistrzostwach no i jeszcze będzie taniej. Wszyscy będą szczęśliwi. Sprzątaczki będą zapierniczać, wszyscy zapomną jak wygląda kurz. Utopia.

Aż taki naiwny nie jestem jak chyba każdy z nas. Nadrzędnym celem zmiany zarządu jest:
1. Usunięcie konfliktu deweloper - zarządca,
2. Wyprostowanie finansów i kontrola tego co już zostało wydane (przypomnijmy, że w poprzednich wspólnotach sprawy zahaczyły o sąd),
3. Poprawienie kontroli mieszkańców nad zarządem i polepszenie kontaktów z nim, skrócenie ścieżki od pomysłu do decyzji


Dodam, że jeśli postanie zarząd lokatorski to właśnie on będzie decydował o kształcie rozwoju naszego osiedla a nie Pan Prezes. W końcu to my tu mieszkamy a nie Pan Prezes, który był tu może kilka razy.

zarządca napisał:

A może tak sami się weżniecie do roboty i przestaniecie rozjeżdzać trawniki, pisac po ścianach, zaklejać czujniki od bram garażowych, wyrzucać pety przez okno czy balkon i mozna tak wymieniać. Prezes jasno powiedział ile jest miejsc postojowych - oczywiście teraz macie amnezje i na developera pomyje. Macie szanse zakupić tanio miejsca postojowe, wynająć a nawet zapłacić w dogodnych ratach- ale nie, to się wam też nie podoba. Bp to Pan Prezes Sobola ten zły, który nie słucha głosy rozłamowców. Sadze że nawet gdyby Pan Prezes mgr Sobola dał wam za free garaże też byście stwierdzili że w złym miejscu sie znajdują lub inne niedorzeczności.

Masz sporo racji, że w tej materii trzeba jeszcze sporo zrobić. Uczepiłeś się miejsc parkingowych ale to tylko wierzchołek góry problemów. Nie mam nic przeciwko, żeby Pan prezes nawet rozdawał te miejsca jak ma taką ochotę. Cena miejsca jest też rynkowa (PROINS sprzedaje swoje podobnie 15-20k) i tak samo dosyć korzystny system rat. Wkładasz jednak do worka dwie różne sprawy. Sprzedaż mieszkań i miejsc to jest działalność DEWELOPERA. Niech sprzedaje, robi promocje i chwała mu za to. Czy jeśli przestanie być zarządcą to przestanie je sprzedawać? Ich cena wzrośnie? I najważniejsze: co to jednak ma wspólnego z jakością zarządzania częścią wspólną?

Przypomnę Ci chociaż uchwałę dotyczącą monitoringu (może sam masz amnezję więc zobacz tutaj). DEWELOPER-ZARZĄDCA, mając grubo ponad 40% udziałów wychodzi z uchwałą montażu monitoringu za ponad 56000PLN; mieszkańcom przedstawia ofertę na 2/3 strony A4, sam głosuje za. Kilka osób (2-5?) również popiera pomysł i uchwała przechodzi. Dopiero głośny sprzeciw mieszkańców (min powstanie tego forum) wstrzymuje jej realizację. Czy tak postępuje profesjonalny i uczciwy zarządca? Gdzie zebranie w tej sprawie? To nie jest parę złotych, które można wydać od tak szczególnie, że fundusz remontowy nie istnieje.

zarządca napisał:

Życzę wam szczęścia w przeforsowaniu wniosku który nic dobrego nie przyniesie oprócz obiecanek nowego zarządcy.

Skąd masz takie informacje? W przypadku zarządu lokatorskiego takiego jak w innych blokach Soboli utworzonego przez członków wspólnoty musiałbyś znać jego członków aby wydawać takie sądy. Prezes REDUTY, z którym rozmawiałem wielokrotnie jest natomiast bardzo sympatycznym człowiekiem i chętnym do współpracy - zupełne przeciwieństwo Pana mgr.

Pozdrawiam

Offline

 

#71 2012-06-14 16:50:00

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Do "zarządcy"

Przypomnę ci tylko że to forum powstało żeby inteligentni ludzie, mieszkańcy bloków 38B i 38c mogli się wymienić pomysłami, opiniami i uwagami dotyczącymi naszej wspólnoty!!!

Ty od samego początku obrażasz wszystkich choć nikt nie pisał nic złego, co dotyczyło bezpośrednio ciebie, więc jeżeli nie jesteś panem prezesem mgr Sobolą to skończ pisać takie rzeczy na innych i na dany temat podaj argumenty za lub przeciw?!

A jeżeli napiszesz choć jeszcze jedno słowo w stylu "...wyrwać chwasty..." to z chęcią ci to ułatwię i będę pierwszym z którym możesz spróbować!!! Proszę podaj mi tylko czas, miejsce i się przedstaw żebym wiedział z kim mam się spotkać? Możesz nawet przyjść z panem prezesem jak poczujesz się pewniej! A jak nie to błagam zamilcz bo każdy jest cwaniak zza klawiatury a ja nie pozwolę sobie żeby ktoś taki jak ty mnie obrażał i resztę mieszkańców!

P.S. "Ale jeśli Prezes powie żeby wyrwać chwasty to będziemy..." więc moje pytanie czy jeśli Prezes powie aport i do nogi to biegasz za patykiem jak jego kundel?

Sorry Krzysiek i reszta ale chyba zostanę żołnierzem soboli

Offline

 

#72 2012-06-14 20:09:38

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Kochani,  naszej malej wspólnoty

czytajac wasze wypowiedzi na forum muszę stwierdzić że nie każdy z was jest do wyrugowania ze wspólnoty. W każdej wspólnocie muszą być i takie osoby co mówią  zarządcy 'NIE" i nie mam nic przeciwko. Niech sprawdzają faktury , niech korzystają z wszystkich możliwości prawnych w celu wychwycenia błędów , niedociągnieć. Obecnie sytuacja jest inna. Czy ktoś z mieszkańców wystosował pismo do Szanownego Pana Prezesa mgr Soboli w jakiejś kwestii , propozycji czy sugesti? Chcieliście podjazdów dla wózków - no i proszę macie. Chcieliście oznakowań identyfikatorów - propozycja  wstępnie się  Wam  nie spodobała - za drogo. OK rozumiem . Tylko jakość identyfikatorów , tablic może być różna. Były prośby że do lekarzy daleko, poczty nie ma i już będą działania w tych sprawach. Jeszcze w tym roku wspólnota będzie miała wszystko pod nosem. Sklep tez będzie - oczywiście są negocjacje żeby najemcy sklepu byli bardziej atrakcyjni cenowo  dla mieszkańców. Plemię żmijowe twierdzi że Pan Prezes mgr Artur Sobola wszystko robi pod katem własnego biznsesu. Ameryki nie odkryli ale trzeba rozsadzić to na zdrowy rozsądek. Prezes chce żeby wszyscy mieszkańcy jego wspólnoty byli szczęsliwi. Swoimi ojcowskimi decyzjami pragnie dobra wspólnoty ale rozłamowcy utopili by swojego "ojca" w łyżce wody.  Serca ojca pęka z goryczy ale zgodnie z ewangeliczną przypowieścią są juz tacy co jak ten syn marnotrawny wracją i ojciec im wybacza obdarowując różnymi prezentami. Nasz Prezes nie prowadzi spółki i odpowiada całym swoim majątkiem gdyż wierzy ze dobro powraca mimo iz w owczarni pojawiły sie wilki. Z czasem rozłamowcy to zrozumieją tylko że czasu jest mało i oby nasz Prezes nie powiedział dość! Wyrwnie chwastów może być jedynym wyjściem. Jestescie jak rak - chcecie zając cały organizm uśmiercając zdrowy jeszcze organizm. Trzeba radykalnych działań. Dość waszej propagandy sukcesu w swietle nowego zarządu. Apeluję do zdrowej tkanki naszej pięknej , szlachetnej wspólnoty  - powiedzmy to głośno - my wspólnota z Obozowej 38b,c wołamy z głębi naszych serc , niech zstąpi  duch przemiany serc niegodziwców. Czekamy na was wybaczając wam blędy.

Offline

 

#73 2012-06-14 20:42:55

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca: nie pal już tego zioła...

Offline

 

#74 2012-06-14 21:50:30

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

kmmareek napisał:

zarządca: nie pal już tego zioła...

To musi być zdecydowanie coś mocniejszego ...

Offline

 

#75 2012-06-14 23:10:51

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Zmień dealera albo bierz połowę 

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.administracjagw02.pun.pl www.ega.pun.pl www.przymierzekrwihr.pun.pl www.bakowyt2.pun.pl www.ratunkiur.pun.pl