Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2013-05-15 21:19:19

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Usterki w części wspólnej

krasus napisał:

1. co z pytaniem przedmówcy odnośnie uszkodzenia pojazdu czy w najgorszym wypadku "utraty zdrowia" na skutek ich złej jakości/sposobu osadzenia?

Sobola dostał informacje od REDUTY dotyczące tej usterki i zobowiązał się ją usunąć. Nie pytaj mnie ile to potrwa. Gdyby zaszła opisana przez Ciebie sytuacja to dostałoby się najpierw REDUCIE, że nie zabezpieczyła odpływów i z ich ubezpieczenia OC dostałbyś odszkodowanie. Po drugie zapewne sprawa o odszkodowanie zostałaby założona SOBOLI.

krasus napisał:

2. moje poprzednie pozostające bez odzewu "filary" z rur na balkonach i łuszcząca się na nich powłoka?

Zgłoś emailem/pisemnie do REDUTY a oni pchną to dalej. Na marginesie już widzę wyjaśnienia SOBOLI, że to normalne użytkowanie i pod gwarancję nie podchodzi

Offline

 

#17 2013-05-19 21:09:05

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Usterki w części wspólnej

Nie wiem komu (Reduta vs Sobola) - w każdym razie _dziękuję_ za doprowadzenie do normalności kratek ściekowych w środkowym garażu - póki co trzymają się mocno i mam wrażenie, że lepiej niż na początku (konkretna śruba i chyba kawałek rurki jako blokada od środka).

Offline

 

#18 2013-06-03 16:12:13

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Usterki w części wspólnej

przecieka strop śmietnika.

Offline

 

#19 2013-06-06 21:08:37

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Usterki w części wspólnej

kmmareek napisał:

...dziękuję_ za doprowadzenie do normalności kratek ściekowych w środkowym garażu - póki co trzymają się mocno i mam wrażenie, że lepiej niż na początku...

kratki się póki co  trzymają i nie odpadają, szkoda, że od razu ktoś nie pomyślał
Wracając do usterek: w garażu środkowym na przedłużeniu kanału ściekowego w stronę bramy pojawiło się pęknięcie posadzki (ona też powinna być objęta gwarancją/rękojmią)

Offline

 

#20 2013-08-09 09:25:43

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Usterki w części wspólnej

Minął już rok od zgłoszenia usterek w części wspólnej. Kilka zostało naprawionych jednak zdecydowana większość nadaj pozostaje na papierze. Ponieważ podobnie roboty stanęły na innych wspólnotach wygląda na to, że jedyną drogą rozmowy z Sobolą będzie niestety sąd do czego inne wspólnoty już formalnie się przygotowują. Wysłaliśmy już mnóstwo ponagleń ale bez skutku.

Podobnie sytuacja wygląda z usterkami indywidualnymi. Ze strony Soboli dostaliśmy pismo, w którym twierdzi, że nie może usunąć usterek ponieważ mieszkańcy odmawiają udostępnienia swoich mieszkań. Z drugiej strony wiem, że z zainteresowanymi osobami nikt się nie kontaktował. Tu chyba też trzeba będzie się zastanowić nad jakimś pozwem zbiorowym. Rozumiem, że dla niektórych osób sytuacja jest bardzo pilna bo ich mieszkania są zalewane w czasie opadów.

Offline

 

#21 2013-08-09 15:47:47

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Usterki w części wspólnej

Blok B, klatka środkowa, schody do garażu, poziom garażu, za drzwiami do przedsionka - grzyb, wilgoć, odparzona farba:(

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.logizycko.pun.pl www.zspgodzianow.pun.pl www.twilightsaga.pun.pl www.tacbi.pun.pl www.bozogrobcy.pun.pl