Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


  • Index
  •  » Inne
  •  » Własność terenu/działek - Księga wieczysta

#1 2011-10-27 22:56:05

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Własność terenu/działek - Księga wieczysta

Witam.
To mój pierwszy tutaj post
Zamierzamy kupić mieszkanie w budynku X, trochę nie pasuje nam dojazd (brak tej planowanej ulicy 8 Pułku Ułanów), ale ogólnie chyba bardziej na TAK.

Powiedzcie jak to jest z własnością działek, na których p.Prezes zbudował osiedle.
W KW zapis, że jest ich właścicielem. Do tej pory mieszkałem w budynkach, które stały na działkach o współwłasności danego dewelopera i skarbu państwa (wieczyste użytkowanie).
Czy i jakie ma to znaczenie ?

Offline

 

#2 2011-11-02 09:22:59

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Własność terenu/działek - Księga wieczysta

Witam!

Podpisując akt notarialny potwierdzono mi, że Pan Sobola wybudował bloki na swoich działkach. O użytkowaniu wieczystym nie było mowy. Zatem wyodrębniając mieszkanie stałem się również właścicielem gruntu w proporcji odpowiadającej wielkości mojego mieszkania. Wydaje mi się, ze jest to idealne rozwiązanie ... mam pewność, że mieszkanie jest MOJE. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Co więcej, zarówno na działki jak i same bloki nie było kredytu - to był jeden z najważniejszych czynników, które sprawiły, że zdecydowałem się na kupno właśnie tutaj.

Offline

 

#3 2011-11-13 23:17:55

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Własność terenu/działek - Księga wieczysta

Dzięki za odpowiedź. A czy ktoś może wyjaśniał już znaczenie wzmianki w dziale IV księgi ? podajże z sierpnia 2011 ?

Offline

 

#4 2011-11-14 22:08:51

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Własność terenu/działek - Księga wieczysta

Jak przenosiłem własność (początek czerwca tego roku) to nie było tam żadnej wzmianki. Dla mojego mieszkania powstała osobna księga wieczysta gdzie w dziale IV swój wpis zrobił bank, który udzielił mi kredytu. Poza tym nie mam tam żadnych innych adnotacji. Co zaś do księgi Soboli to chyba musisz skonsultować wpis z prawnikiem. Dodam jeszcze, że podpisując akt notarialny, notariusz ma obowiązek wyjaśnić Ci wszystko co i jak. Wracając do mojego przypadku: notariusz poinformował mnie, że nieruchomość nie jest obciążona żadnym kredytem czy też innym zobowiązaniem (taki wpis mam w dokumencie). Sprawa była więc jasna.

Ostatnio nie zaglądałem do w/w księgi i nie wykluczam, że deweloper podjął jakieś zobowiązania n.p. pod inwestycję na ul. Dąbrowskiego.

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Własność terenu/działek - Księga wieczysta

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.playergame.pun.pl www.vixeriaots.pun.pl www.nostale.pun.pl www.bloog-o-howrse.pun.pl www.talesofshinobi.pun.pl