Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-09-18 01:04:44

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Wniosek uchwały nr 1/2011

Wniosek uchwały nr 1/2011

Treść uchwały:

Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości położonej przy ul. Obozowej 38B i 38C w Krakowie wnioskuje w sprawie zatwierdzenia montażu programatora czasowego do napędu bramy garażowej. Koszt montażu 1750.29zł.

Moim zdaniem ...

Brakujące informacje:
- jaki jest koszt samego urządzenia i dlaczego wybrano właśnie to urządzenie?
- jaki jest koszt montażu i kto ten montaż wykona?
- dlaczego wybrano właśnie takie rozwiązanie a nie inne?
- czy urządzenie obsługuje wszystkie bramy?

Komentarz:
Automatyczne zamykanie bram garażowych to problem, który pojawił się już w marcu tego roku wraz z informacjami na drzwiach. Firma Sobola pomimo swojego doświadczenia (poprzednie etapy miały garaże podziemne) przeoczyła konieczność instalacji takiego rozwiązania. Ktoś dociekliwy może się tu nawet doszukać celowości takiego działania - obciążenia  mieszkańców kosztami (firma Sobola jest jednocześnie zarządcą nieruchomości). Takie rozumowanie nie jest bezpodstawne o czym dobrze wiedzą mieszkańcy, którzy kupili mieszkania na wczesnym etapie budowy. Przy rozliczeniu zostali obciążeni kosztami izolacji na balkonie i kosztami ułożenia płytek - w moim przypadku 800zł za 2.2m2, lecz to temat na inny post. Innym problemem związanym z otwieraniem drzwi garażowych jest potworna wilgoć panująca w piwnicach. Wspomniana prośba umieszczona na drzwiach jest przez mieszkańców konsekwentnie respektowana co w efekcie tylko pogarsza obecny stan.

Jak zagłosować?
Właściwie należałoby poprzeć powyższy wniosek pomimo wątpliwości wyrażonych w powyższych pytaniach. Ilość osób korzystających z garaży ciągle wzrasta i problem będzie powracał. Jeśli koszt dotyczy wszystkich bram (we wniosku jest mowa o jednej) oraz zostanie przedstawiony nawet pobiezny kosztorys to nie widzę większych przeszkód. Ostatecznie kwota przypadająca na każdego mieszkańca nie powinna przekroczyć 20zł.

Zapraszam do dyskusji oraz głosowania w naszej sondzie (o głosy proszę tylko mieszkańców).

Offline

 

#2 2011-09-21 20:07:41

_DM_Sabina

Użytkownik

Skąd: 38c kl. V
Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 1/2011

Kiedy byłam w biurze u dewelopera odnośnie tych propozycji to dowiedziałam się, że ten programator już jest zamontowany na dwóch głównych bramach wjazdowych do garaży pod budynkiem b i c; jest ustawiony tak, że po 40s same się zamykają. Nie sądzę, aby chodziło o programatory na wjazdach do poszczególnych garaży, bo takowe powinny być ewentualnie zakupione przez właścicieli tych garaży a nie wszystkich mieszkańców, nawet tych, którzy garaży nie posiadają.

Ostatnio edytowany przez _DM_Sabina (2011-09-21 20:12:55)


Wspólnie przeciw białaczce! Zostań Dawcą Komórek Macierzystych Szpiku.

Offline

 

#3 2011-09-21 21:35:07

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Wniosek uchwały nr 1/2011

To o co w tej uchwale chodzi? Ktoś wie? Nad czym my głosujemy?

PS. Wygląda więc na to że wtopiłem z tym głosem na tak

Offline

 

#4 2011-09-21 23:45:28

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 1/2011

My się wstrzymaliśmy, nie mamy tam miejsca postojowego.


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#5 2011-09-27 22:00:41

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 1/2011

Witam,  z tego co mi wiadomo a programowałem takie, to każdy automat do bram posiada standardowo funkje automatycznego zamykania, więc nie rozumiem za co miałbym płacić skoro wystarczy przepiąć kilka zworek i sprawa gotowa.

Głosowałem za NIE

Offline

 

#6 2011-11-16 15:01:54

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Wniosek uchwały nr 1/2011

Czy ktoś wie już czego dotyczy ta uchwała? Za co mamy zapłacić?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishspeedwaymenag.pun.pl www.narutobest.pun.pl www.niszcze.pun.pl www.pro-serwer.pun.pl www.czternastka.pun.pl